Kripto Para

Milyarder Bill Ackman SVB Konusunda Hükümeti Uyardı

Milyarder Bill Ackman ABD hükümetini 48 saat içinde sorunu çözün ya da yıkımla karşı karşıya kalın diyerek uyardı.

Milyarder Bill Ackman, Silicon Valley Bank (SVB) üst idaresinin çok temel bir yanılgı yaptığını ve kovulması gerektiğini söyledi. Silicon Valley Bank’ın batışı ABD’de son on yılda yaşanan en büyük banka batışı olarak kayıtlara geçti.

Bill Ackman Gündem Hakkında Yorumlarda Bulundu

Bill Ackman son on yılda ABD’de yaşanmış en büyük banka batışı olarak kayıtlara geçen Silicon Valley Bank batışı hakkındaki görüşlerini Twitter üzerinden paylaştı.

Milyarder Bill Ackman, ABD hükümetini Silicon Valley Bank (SVB) tarafından tutulan tüm mevduatları önümüzdeki 48 saat içinde garantilemesi gerektiğini söyledi. Ackman’a nazaran hükümet bunu başaramazsa birçok finans kuruluşunun yıkılması riskini almış olacak.

Riskten korunma fonu idare şirketi Pershing Square’in CEO’su Bill Ackman attığı bir Tweet’te, “sistemik olarak kıymetli bankaların yanı sıra tüm bankalardan büyük ölçüde tüm sigortasız mevduatların çekilmesinin sesinin” kesimde duyulacağını söyledi.

Ackman bunun, dünyanın sigortasız bir mevduatın başarısız bir bankada teminatsız likit olmayan bir talep olduğunu fark etmesinin sonucu olacağını öne sürdü.

Kaynak: https://www.coinkolik.com/milyarder-bill-ackman-svb-konusunda-hukumeti-uyardi/

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu