Gündem

Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı Adayı Yengeç Burcu Erkeği mi Olmalı?

Seçimler yaklaştıkça Millet İttifakı’nın adayının kim olacağı tartışması uygunca alevleniyor. Bir belirsizlik hakim ve bu belirsizlik dedikoduları, tartışmaları harlıyor. 

Herkesin gönlünden geçen bir aday var. Kimilerinin adayı ideolojik temellerle şekillenirken, kimilerinin adayı ise stratejik.

Bazıları iradesini çoktan devretti. Erdoğan’ın karşısına Deccal çıksa oy vereceğiz diyorlar lakin birtakım adayların ismi geçince ‘’O kadar da Deccal demedik’’ şerhini koyuyorlar. Bazıları tuvalet terliği de diyor.

millet ittifakinin cumhurbaskani adayi yengec burcu erkegi mi olmali 0 slLOEkVM

Aday belirlerken herkesin kriteri farklı. Kimileri için tek kural kazanabilecek bir aday olması.

millet ittifakinin cumhurbaskani adayi yengec burcu erkegi mi olmali 1 kr3usBbU

20 yıllık iktidardan bunalıp kâfi diyenler bir an evvel çıkış kapısı ararken vazgeçilebilecek gördüğü bütün prensiplerini bir kenara koyabiliyor. Kendilerince haklı nedenleri de yok değil.

millet ittifakinin cumhurbaskani adayi yengec burcu erkegi mi olmali 2 G4BJ1F3s

Bazıları ise gönlünü birilerine kaptırmış durumda. Bunlar ekseriyetle Mansurcular Ekremciler olarak karşımıza çıkıyor.

millet ittifakinin cumhurbaskani adayi yengec burcu erkegi mi olmali 3 WJ244GBM

Kemal Kılıçdaroğlu’nu ise CHP örgütü öne çıkarıyor. Buradaki hesaplar daha çok seçim sonrası CHP’de kimin genel lider olacağı ilgili..

millet ittifakinin cumhurbaskani adayi yengec burcu erkegi mi olmali 4

Muhalif önderlerin hesaplarıysa değişik. Üstteki hesaplar makro seviyede diyebiliriz. Bazıları kazanmaktan fazla alan genişletmekten yana. RTE sonrası kendisinden diğer sağcı bir başkanın öne çıkmasını istemeyenler, kazanma ihtimali düşük de olsa genel liderini aday yapıp genel başkanlık koltuğuna göz koyanlar vs vs

millet ittifakinin cumhurbaskani adayi yengec burcu erkegi mi olmali 5 5Hd4y7Ub

Herkesin kendine nazaran bir hesabı var. Fakat şu gerçeği de kimse dillendirmiyor: Ekonomik kriz ayyuka çıkmışken ülkeyi seçime götüremeyen, sokağı ayıplayan muhalefet kimsede heyecan da uyandıramıyor.

millet ittifakinin cumhurbaskani adayi yengec burcu erkegi mi olmali 6 gMbYgbCC

Muhteşem kahraman aday bekleniyor. Herkesi mutlu edecek, kimseyi rahatsız etmeyecek, heyecan uyandıracak, seçimi kazanacak vs vs

millet ittifakinin cumhurbaskani adayi yengec burcu erkegi mi olmali 7

Eğri oturup gerçek konuşalım, bunun mümkün olmadığını hepimiz biliyoruz. Hem ülkücü muhalifleri hem HDPlileri hem liberalleri hem sosyalistleri, hem muhafazakarları hem sekülerleri şad edecek bir aday yok. 

Muhalefette birileri bedellerinden ve gelecekteki siyasi mesleğinden ödünler verecek ya da Erdoğan tekrar kazanacak. Bu odunu her kesim öteki kümelerin üstüne atmaya çalışıyor.

millet ittifakinin cumhurbaskani adayi yengec burcu erkegi mi olmali 8 1NaHYpYd

Rasyonel tahlil bulunamıyor. Millet İttifakı o denli ya da bu türlü bir aday sunup en azından onun üzerinde kenetlenmeyi sağlayacak bir kampanya başlatmıyor. Bu da muhalefeti ve seçmenini geriyor, karamsarlığa itiyor. Bu ortada ağır ekonomik kaideler da hepimizi yakıp geçiyor.

Sokağı ayıplayan ve mutlaka sokak hareketlerine karşı çıkan muhalefet bize tahlil olarak sandığı gösteriyor ancak adayı yok!

Rasyonel yerde aday bulunamadığına nazaran tahminen astrologlardan yardım isteriz. Tahminen bir reiki kuantum uzmanı. Ya da son ayların trendi Manifest tahlil olabilir mi?

millet ittifakinin cumhurbaskani adayi yengec burcu erkegi mi olmali 9 5mgL8rVU

Pekala adayımız nasıl olsun? Yengeç Burcu erkeği mi yoksa Venüsü Kovada olan bir akrep erkeği mi? 

Seçime 1 yıl kaldı ve hala muhalif seçmen adayını bilmiyor. Ekonomik kriz maaşlarımızı eritiyor. Alım gücü her geçen gün azalıyor. Kendimizin ve çocuklarımızın geleceği için ne yapalım? Tarot falı mı açalım?

millet ittifakinin cumhurbaskani adayi yengec burcu erkegi mi olmali 10 ZulrGj5X

Kaynak: https://onedio.com/haber/millet-ittifaki-nin-cumhurbaskani-adayi-yengec-burcu-erkegi-mi-olmali-1066663

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu