Bitcoin

Microstrategy CEO’su Sorunlara Dayanabileceklerini Söyledi

MicroStrategy’nin kasasında 129.218 Bitcoin var. Bitcoin’in fiyat düşüşünün bir sonucu olarak, şirketin Bitcoin rezervlerinin değerli bir kısmını teminat olarak nakde çevirmesi yahut rehin vermesi gerekebileceğine dair artan telaşlar var.

Microstrategy’nin CEO’su Michael Saylor Salı günü yaptığı açıklamada, şirketin bir marj daveti almayı beklemediğini ve kâfi teminatları olduğunu söyledi. Fakat sonraki gün, şirketin yakında Bitcoin’ini tasfiye etmesi gerekebileceğine dair söylentiler dolaşmaya başladı.

Saylor, dün CNBC’nin “Squawk on the Street” programında marj sıkıntısının yersiz olduğunu belirtti. MicroStrategy’nin Bitcoin’inin bir kısmını satabileceğini “açıkça yanlış” olarak kıymetlendirerek, söylentilerin gerçek olmadığını tabir etti.

Saylor, 10 Mayıs’ta attığı bir tweet’te Microstrategy’nin “bu kredinin teminatı olarak” 410 milyon doları elinde tutması gerektiğini doğruladı. Mart ayında MicroStrategy, kripto bankası Silvergate Capital’den 205 milyon dolar borç aldı Gelirler ek bitcoin satın almak için kullanıldı.

HODL’a Devam

Microstrategy bir “Bitcoin Stratejisi” uyguladığında, oynaklığı öngördüğünü ve bilançosunu kaos devirlerinde “durmaya” devam edebilecek halde tasarladığını belirtti. BTIG’deki dijital varlık tahlili lideri Mark Palmer’a nazaran, yazılım şirketinin Bitcoin varlıklarının hiçbirini tasfiye etmesi gerekmeyecek.

Kaynak: https://www.coinkolik.com/microstrategy-ceosu-sikintilara-dayanabileceklerini-soyledi/

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu