Microsoft’un Üst Düzey Yöneticisinden Rezil Paylaşım

2 dk


ABD merkezli teknoloji devi Microsoft’ta kıdemli yazılımcı olduğu söylenen Maxime Rastello isimli bir şahıs, İzmir depremi amacıyla ‘insanlık dışı’ bir paylaşımda bulundu. Deprem ile alakalı “Hak ettiniz” diyen ırkçı Rastello, Twitter hesabını korumaya aldı.

Bildiğiniz üzere geçen cuma günü İzmir’de 6,6 büyüklüğünde bir deprem ortaya gelmişti. Genellikle İzmir ve etraf illerde yoğun olarak hissedilen deprem neticesi birtakım evlerin yıkıldığı belirtilirken, çok sayıda binada da hasar ortaya geldi.

AFAD’dan gelen son dakika açıklamalarıyla İzmir depreminde yaşamını yitiren vatandaşlarımızın adedi yükselmeye devam ediyor. Güncel verilere göre 64 şahıs deprem sonucu hayatını kaybederken, yaralananların sayısı ise 940’a yükseldi.

Tüm Türkiye’nin İzmir amacıyla birlik bulunduğu bu acı günde, Microsoft’ta kıdemli yazılımcı olduğu söylenen Maxime Rastello isimli bir şahıs, İzmir depremi ile alakalı ‘insanlık dışı’ bir paylaşımda bulundu.

Microsoft çalışanın yaptığı paylaşım:

Instagram hesabından İzmir depreminde çekilmiş bir görüntüyü paylaşan Fransa vatandaşı Rastello, fotoğrafın üstüne Türkçeye “Hak ettiniz” şeklinde çevirebileceğimiz bir not düştü. Yaptığı paylaşımın sonrasında sosyal medyada büyük bir tepkiyle karşı karşıya kalan ırkçı Rastello, gün içinde yeni bir paylaşım yaparak sözlerinin ‘çarpıtıldığını’ söyledi.

Bu sözlerin çarpıtılacak rastgele bir yanı var mı bilemiyoruz fakat Rastello, sözleriyle Türk halkını değil; hükümeti amaç aldığını söylüyor. Aynı şahıs, daha sonrasında ise ‘ifade özgürlüğüne’ inandığını beyan ederek söyleminin amacının dışına çıktığını iddia etti.

Tepkilerin giderek artmasının sonrasında Rastello, herkese açık olan Twitter ve Instagram profilini az önce gizledi. Bu sebeple kendine ya da paylaşımlarına dair daha çok bilgiye ulaşamıyoruz.

Pek çok insanımızın vefat ettiği, pek çoğunun da yaralandığı bir doğal afetle alakalı böylesine düşüncesiz ve insanlık dışı bir açıklama yapan yöneticiyle alakalı Microsoft’tan en kısa sürede bir açıklama bekliyoruz.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

58
7 Paylaşım, 58 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Nefret Ettim Nefret Ettim
0
Nefret Ettim
Şaşırdım Şaşırdım
2
Şaşırdım
Yanlış Yanlış
1
Yanlış
Eğlenceli Eğlenceli
1
Eğlenceli
Beğendim Beğendim
3
Beğendim
Komik Buldum Komik Buldum
3
Komik Buldum
Gururlu Hissediyorum Gururlu Hissediyorum
1
Gururlu Hissediyorum

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir