Genel

Microsoft’un internet oyunları yakında çalışmayacak

Microsoft oyunları olarak da bilinen Microsoft internet oyunları, Windows deneyiminin büyük bir parçasıdır. Windows Millennium Edition ile birlikte Solitaire ve Mayın Tarlası’nın yanına, çevrimiçi olarak, başka insanlara karşı oynanabilecek yeni yapımlar eklenmişti. Windows ME, bu yüzden, özel bir yere sahiptir.

Microsoft oyunları dönemi kapanmak üzere

Amerikalı yazılım şirketinin işletim sistemlerinde varsayılan oyunlar olarak gelen damamaça kızı ve benzeri yapımlar, birçok bilgisayar kullanıcısının ilk göz ağrısıdır. Geliştirici tarafından gelen açıklamalar, hangi işletim sisteminin bu oyunlar adına ne zaman resmi desteğini kaybedeceğini açıklıyor.

dd 3

Microsoft, kendi oyun hizmetlerini Windows XP ve Windows ME adına 31 Temmuz 2019’da sonlandıracak. Bu tarih, Windows 7 için ise 22 Ocak 2020olarak duyuruldu. Peki, hangi oyunlara ve servise “elvada” denilecek?

— Internet Backgammon (XP/ME, Windows 7) | Tavla

— Internet Checkers (XP/ME, Windows 7) | Dama

— Internet Spades (XP/ME, Windows 7) | Kağıt oyunu

— Internet Hearts (XP/ME) | Başka bir kağıt oyunu

— Internet Reversi (XP/ME) | Zeka oyunu

— MSN Go (Windows 7) | MSN servisi

Microsoft internet oyunları yeni yatırımlar için uygun değil

Şirketten gelen açıklama, zamanın oldukça hızlı ilerlediği gerçeğini hatırlatır cinsten. Zira yeni yatırımlar için uygun zamanın geldiğini düşünen ekip, şunları söyledi: “Microsoft internet oyunlarına harcadığınız zamanınız ve gösterdiğiniz tutkunuz için size gerçekten teşekkür ederiz.”

ff 3

“Bu istikrar sayesinde harika bir topluluk ortaya çıktı ancak her şeyin bir zamanı var. Bizim için, donanım ve yazılım ortaklarımızla birlikte, kaynaklarımızı daha yeni teknolojilere yatırmamızın vakti geldi. Bu sayede sizlere harika deneyimler sunmaya devam edebiliriz.”

İlgili Makaleler

12 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu