Sıradaki içerik:

Huawei, Windows 10’u Pc’lerinde Harmonyos 2.0 İle Değiştirecek

e
sv

Microsoft Xbox Series X, Daha İyi Görüntü Kalitesi İçin VRS Teknolojisini Destekleyecek

1402 okunma

Xbox Series X, resmi lansmanından birkaç ay uzak olmasına rağmen, bu konsol hakkında daha fazla ayrıntı web’e çarpıyor. Son zamanlarda, Microsoft’un Xbox başkanı, bazı oyunlarda gecikmeler olabilmesine rağmen Xbox Series X’in zamanında teslim edileceğini doğruladı . Microsoft oyun ağı Xbox Live Programlama Direktörü Larry Hryb, bugün Xbox X Serisi’nin Değişken Hız Gölgelendirme (VRS) teknolojisini destekleyeceğini doğruladı.

Değişken Hız Gölgelendirme (VRS) Nedir?

Bu, GPU oluşturmanın kalitesini ve verimliliğini artırabilecek bir teknolojidir. Çerçevenin farklı bölgeleri için gölgeleme hızını değiştirerek oluşturma performansını ve kalitesini artırır. VRS Wrapper, geliştiricilerin, ayrıntılı görüntüleme için HMD’lerinin bakış izleme yeteneklerini entegre etmelerini kolaylaştırır. 

Geçmişte, oyun ekranının her pikseli GPU oluşturma gerektirir. Oyun ekranının çözünürlüğü ve piksel sayısı yükseldiğinde, GPU hala mükemmel çalışır.

VRS ile, geliştiriciler oyun ekranının belirli alanlarının gölgeleme oranını tamamen azaltabilir. Örneğin, 16 × 16 piksel bir blok “bir piksel” olarak oluşturulur. Bu şekilde, geliştiriciler oluşturma ve oluşturma verimliliğini büyük ölçüde artırabilir. Geliştiriciler sadece ekranın herhangi bir bölümünü oluşturmaz, çok benzer alanları seçerler.

16 × 16 piksel alanlar temel olarak oyun ekranındaki aynı veya oldukça benzer alanlardır. Örneğin, alan tüm gökyüzü veya karanlık yerler olmalıdır. Bu şekilde, geliştiriciler oyunun görüntü kalitesinden ödün vermeden oyun ekranının düzgünlüğünü mümkün olduğunca geliştirebilirler.

Bu teknoloji ile Xbox X Serisi daha iyi oyun performansına sahip olacak. Bununla birlikte, Xbox Series X büyük rakibi Sony PlayStation 5 de bu özellik ile gelecek. Bu nedenle, Microsoft rekabeti kazanacaksa, bu teknolojinin dahil edilmesiyle olmayabilir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.