Sıradaki içerik:

Redmi K30İ Yarın Satışa Sunulacak

e
sv

Microsoft Xbox Series S Tasarımı Daha Çok Xbox One X’e Benziyor

avatar

Berke

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

En son rapora göre, giriş seviyesi oyun konsolu olan Microsoft Xbox Series S, zaten piyasaya sürülen Xbox One X’e benziyor. Yakın tarihli bir Xbox Lockhart raporu, Microsoft’un Xbox Series S’nin Xbox One’a benzer bir plastik kasa içinde geldiğini iddia ediyor  X veya Xbox One S.

Bu tasarımı  cuboid Xbox Series X ile karşılaştırdığınızda, daha ince bir konsoldur. Xbox Series X için Microsoft, geliştiricilere yeni nesil konsolun “PC tower masaüstü bilgisayarlarda, subwoofer’larda” veya diğer büyük kasalarda gizlenebileceğini bildirdi .

Microsoft’a göre, Xbox Series S, Xbox One X veya Xbox One S muhafazasında gizlenebilir. Bu tasarım, birçok meraklısının hayalinden uzaktır. Teknik olarak, Xbox S Serisi’nin şekli cuboid Xbox X Serisi’nin yarısı büyüklüğündedir. Xbox Lock S oyun konsolunun “Lockhart” kod adıyla en son görünümü Microsoft Oyun Geliştirme Kiti’nin sürüm notlarındadır. 

Microsoft Xbox Series S spekülasyonları

Performans açısından, Xbox Series S’nin 1080P oyunları hedefiyle 4TF performansına ulaşması bekleniyor. Bu sayı Xbox One X’tan daha düşük olmasına rağmen, RDNA mimarisi sayesinde gerçek oyun performansı X1X’in üzerindedir.

Ancak, Xbox X Serisi 12TF’ye ulaşacak. S Serisi muhtemelen giriş seviyesi bir sunucu olan en ucuz yeni nesil Xbox olacak. Fiyatı uygun tutarken büyük ölçüde geliştirilmiş bir NVME SSD depolama hızı ile gelecek . Spekülasyonlara göre, “Lockhart” Zen + Navi mimarisini kullanıyor. 

Ayrıca, “Lockhart” ın başlangıç ​​fiyatının 300 $ olduğu yönünde spekülasyonlar var. Bu, Xbox One X’in 499 dolara mal olduğu düşünüldüğünde bazı oyuncular için oldukça ilginç. Ancak, bu sadece bir spekülasyon ve fiyat etiketi için bir onay yok.

Ayrıca, bazı raporlar 4GHz Ryzen APU’nun Xbox Series S’de görünebileceğine inanıyor. 12GB’ı grafik kartına ve 16GB’ı OS katmanına ayrılmış 16GB RAM kullanıyor.

Bu konsolların resmi olarak gelmesini beklerken, fiyat spekülasyonları oldukça karmaşık. Ancak, tüm büyük oyun konsollarının bu yılın sonuna kadar gelmeyeceğini belirtmek önemlidir. Microsoft Xbox Series X hakkında ne düşünüyorsunuz? Aşağıdaki yorum bölümünde düşüncelerinizi bizimle paylaşın

 • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.