Gündem

Microsoft, Windows 10 Panosunu Android Cihazlara Getirdi!

Yayımlanmasıyla birlikte , Windows 10 , Microsoft panoya gibi tanınmış aracı büyük ölçekli değişiklikler yaptı. Yardımı ile, kopyalanan tüm veri parçalarını yalnızca geçici depolamaya kaydetmekle kalmaz, aynı zamanda diğer bilgisayarlarla senkronize edebilirsiniz. İkinci özellik artık Android cihazlar için de kullanılabilir.

Şirket, yakın zamanda PC senkronizasyonunu da içeren Android klavye uygulaması SwiftKey Beta’yı güncelledi. Senkronize etmek için izlenmesi gereken birkaç adım vardır.

SwiftKey Beta’yı açmanız, Gelişmiş Giriş -> Arabelleğe gitmeniz ve Windows 10 cihazınızla etkileşim kurmak için Senkronizasyon Arabelleği Geçmişini etkinleştirmeniz gerekir.

Bir Windows 10 bilgisayarında, Ayarlar -> Pano’ya gitmeniz, Pano Geçmişi’ni etkinleştirmeniz ve cihazlar arasında senkronize edin ve Kopyaladığım metni otomatik olarak senkronize et onay kutusunu etkinleştirmeniz gerekir.

swiftkey beta keyboard teknobizdeyiz
Microsoft, Windows 10 Panosunu Android Cihazlara Getirdi! 4

Yukarıdaki adımları tamamladıktan sonra pano geçmişine birden fazla cihazda erişebilirsiniz. “Bulut” panosunun, her biri bir saat boyunca saklanan en son veri kopyalarıyla senkronize edileceğini hatırlamakta fayda var. Bu özellik SwiftKey Beta 7.8.5 ve sonraki sürümlerde çalışır. Aynı zamanda sistem, etkinleştirilmiş bir Microsoft hesabı ve Ekim 2018’den önce güncellenmemiş bir Windows 10 sürümü ile işlevseldir. iOS desteği henüz öngörülmemiştir. Son olarak şirket, arabellekteki verilerin şifreli ve güvenli olduğunu açıklıyor.

Benzer bir özellik, Samsung akıllı telefon sahiplerine bir süredir mevcuttu, ancak SwiftKey Beta güncellemesi, ilgili uygulamayı destekleyen tüm Android cihazlarda kullanılmasına izin verecek. Ancak SwiftKey Beta’yı SwiftKey ile karıştırmamalısınız – bunlar farklı uygulamalardır.

teknobizdeyiz microsoft
Microsoft, Windows 10 Panosunu Android Cihazlara Getirdi! 5

Microsoft , Windows 365 bulut hizmetinin lansmanını duyurdu; bu, Windows 10 veya Windows 11 çalıştıran sanal masaüstlerine İnternet erişimi olan hemen hemen her cihazdan erişmenizi sağlar. Yazılım devinin ticari müşterileri yeni hizmeti kullanabilecek; mevcut abonelik seçeneklerinden birini seçerek.

Windows 365’in resmi duyurusu geçen ay gerçekleşti ve o zaman bile Microsoft, bir kullanıcının ayda 31 dolara iki sanal işlemci, 4 GB RAM ve 128 ile sanal bir makineye erişebileceği tarife planlarından birinin maliyetini açıkladı. GB sürücü. Şimdi Microsoft, 300’e kadar çalışanı olan şirketler için farklı tarifeler için tam bir fiyat listesi açıkladı; yanı sıra büyük kurumsal müşteriler için.

Windows 365 aboneliğinin minimum maliyeti aylık 18,5 ABD dolarıdır. Bu para için kullanıcı, bir sanal işlemcili uzak bir iş istasyonu alır; 2 GB RAM ve 64 GB sürücü. Maksimum yapılandırma, sekiz sanal işlemciye, 32 GB RAM’e ve 512 GB depolama alanına sahip bir sanal makine olduğunu varsayar.

Windows 365 kullanmanın eşdeğer özelliklere sahip bilgisayarlar satın almaktan daha iyi bir seçenek olduğuna şüphe yok; özellikle de onları sahada çalıştırmanın maliyetini düşündüğünüzde.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu