Sosyal Medya

Microsoft, TikTok’u Satın Almakla İlgilendiğini Doğruladı: İşte Detaylar!

Başkan Trump, uygulamanın Amerikan vatandaşları hakkında veri toplama ve ulusal güvenliğe yol açan tehdit hakkında endişelerini dile getirmesinden sonra TikTok kendisini sıcak suda buldu. Sahibi ByteDance şimdiye kadar ABD hükümeti ile bir anlaşma yapmakta başarısız oldu, böylece alternatif bir çözüm önerildi. Microsoft TikTok’u satın alabilir.

Yazılım devi resmi olarak CEO Satya Nadella’nın hem Başkan hem de ByteDance ile görüştüğünü doğruladı. Microsoft “eksiksiz bir güvenlik incelemesine tabi olarak TikTok’u satın almaya ve Birleşik Devletler Hazinesi de dahil olmak üzere ABD’ye uygun ekonomik faydalar sağlamaya kararlıdır.”

ByteDance ile görüşmeler bu yılın 15 Eylül tarihine kadar tamamlanacak. Microsoft bir anlaşma yaparsa, belirli pazarlarda TikTok operasyonlarını satın alacak ve diğer ABD yatırımcılarını azınlık payı almaya davet edebilir.

Şirketin yalnızca Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, Avustralya ve Yeni Zelanda’da TikTok hizmetlerini yürütmek istediğini unutmayın. ByteDance, kalan pazarlarda sosyal ağı işletmeye devam edecektir.

Microsoft TikTok TeknoBizdeyiz 1
Microsoft TikTok TeknoBizdeyiz 1 1
Microsoft TikTok TeknoBizdeyiz 2
Microsoft TikTok TeknoBizdeyiz 3

Microsoft, Amerikalı kullanıcıların özel verilerinin ABD’ye aktarılmasını sağlayacaktır. Şirket ayrıca yerel yönetimlere güvenlik denetimi sunmaya kararlıdır.

Sadece TikTok’un ABD kolu 15 ila 30 milyar dolar arasında bir değerde. Microsoft’un diğer sosyal ağ girişimi olan Mixer akış platformu, son zamanlarda gökyüzündeki büyük sunucu çiftliğine gönderildiği için şirket için büyük bir kazanç olacak (bu, Twitch’ten uzak tutmak için popüler flamalar ile milyonlarca dolarlık sözleşmeleri imzaladıktan sonra) .

Daha fazlası için TeknoBizdeyiz’i takipte kalın. Bir sonraki haberde görüşmek üzere.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu