Sıradaki içerik:

Apple PowerBeats Pro 2, MIIT Sertifikasyonunu Geçti

e
sv

Microsoft, Surface Tabletleri İçin “Thermal Dock” Patentini Aldı

128 okunma
avatar

Berke

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Microsoft, Surface tabletleri için yuvaya yerleştirildiklerinde daha yüksek performans elde etmelerini sağlayacak yeni bir aksesuarın patentini aldı.

Termal Dock, bir Peltier soğutucu ve fanların kombinasyonu ile aktif soğutma içerecek ve iyi termal temas sağlamak için mıknatıslarla tablete bağlanacak yay yüklü bir soğutucuya sahip olacaktı.

Buna ek olarak, yuva ve tablet bir şekilde iletişim kuracaktı ve tablet yuvadayken işlem gücünü artıracak ve bağlantı kesildiğinde rampayı azaltacak, Surface tabletleri bağlantı kesildiğinde pil ömrünü etkilemeden daha kullanılabilir bir masaüstü değiştirme çözümü yapacak ve mobil kullanımda ince, fansız bir cihaza izin verir, ancak masaüstünde hala aktif soğutma sağlar.

Microsoft’un açıkladığı gibi:

Termal yönetim sistemleri ve ilgili kullanım yöntemleri burada açıklanmaktadır. Termal yönetim sistemi, bir bilgi işlem cihazını termal havuzla fiziksel temas halinde soğutmak için çalıştırılabilen bir termal havuz içerir. Termal havuz, bir mahfaza, mahfaza tarafından desteklenen bir birinci termal yönetim cihazı ve birinci termal yönetim cihazına fiziksel olarak bağlı bir ikinci termal yönetim cihazı içerir. İlk termal yönetim cihazı, ikinci termal yönetim cihazından farklı bir termal yönetim cihazı türüdür.

Son zamanlarda 17 Temmuz 2019’da yayınlanan ve 12 Mayıs 2020’de yayınlanan patent, bunun Microsoft’un yakın gelecekte piyasaya süreceği bir ürün olabileceğini düşündürüyor.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.