Sıradaki içerik:

Apple, Dünya Çapında Mağazalarının Yaklaşık 100’ünü Yeniden Açıyor

e
sv

Microsoft, Skype İle İlgili Gizlilik Uyarılarını Geri Almalarını İstedi

avatar

Berke

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Berlin veri komiseri, Skype ve Microsoft Teams kullanırken başkalarının konuşmayı dinleyebileceği ve Microsoft’un mutlu olmadığı konusunda uyarılar yayınladı.

Komisere 5 Mayıs’ta Alman yayını T-Online’a sızan bir mektupta Microsoft, komisyoncuların itibarlarının ve işlerinin önemli ölçüde zarar gördüğünü belirten “teknik olarak mümkün olan en kısa sürede yanlış beyanları kaldırmasını ve geri almasını” istedi.

Komiserin “İletişim Kısıtlamaları Sırasında Video Konferanslar Yürütme Kontrol Listesi”, özellikle Microsoft Teams, Skype ve Zoom’un komisyoncunun veri koruma koşullarını karşılamadığını, GDPR’yi ihlal ettiklerini ve hatta ceza kanunları kapsamında bile şüpheli olabileceğini söylüyor. Komiser, Microsoft Teams ve Skype’ın açıklanan risklerin önemli örnekleri olduğunu belirtti.

Microsoft, komiserin iddia ettiği gibi “video konferansların, üçüncü kişiler adına bile yetkisiz kişiler tarafından dinleme ve kaydedilme riski taşıdığını” reddetti.

Microsoft, okullar gibi kamu kuruluşlarının Microsoft 365 gibi ürünleri okullarda uygulamalarını engellediği için bu uyarıların kaldırılmasını istiyor ve bu uyarılar yapılmadan önce kendilerine danışılmadığını söylüyor.

Microsoft herhangi bir yasal tehdit oluşturmadı, ancak zaten riski reddeden ve toplanan ve paylaşılan, telemetri ve teşhis nedenleriyle veri toplama, veri analizi için kullanılmayan verileri söyleyerek sorunu reddeden bir basın bülteni yayınladı. , pazar araştırması veya reklamcılık.

Düzenli okuyucular, elbette, Çin’deki 3. taraf şirketlerindeki personelin çağrıların kalitesini değerlendirmek için Skype konuşmalarını dinlediği keşfedildiğinde skandalı hatırlayacak ve Microsoft artık bu şirketleri kullanmadıklarını söylediğinde, telemetri sorunu Microsoft’un iddialarına göre çok daha az net.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.