Sıradaki içerik:

Samsung Galaxy M01 ve M11, 2 Haziran’da Hindistan’da!

e
sv

Microsoft, Editörleri Microsoft News’de AI ile Değiştiriyor!

avatar

Çağrı

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Microsoft CEO’su Satya Nadella, yapay zekanın çalışanlar yerine birlikte kullanılmasını her zaman savundu, ancak Microsoft’un ortaya çıkma fırsatı Microsoft’un tüm AI çözümlerinden yararlanmak için çok mutlu olduğu görülüyor.

BusinessInsider , Microsoft News’un, yapay zeka odaklı bir haber toplama sistemi lehine MSN.com için düzinelerce editör çıkardığını bildirdi .

MSN.com ABD’deki haberler için en iyi yer ve 140 ülkede 500 milyon kişiye ulaştığını iddia ediyor. ABD’de yaklaşık 50 personel etkilenmektedir. Microsoft’un doğrudan çalışanları değil, Aquent ve MAQ Consulting personel ajansları aracılığıyla çalışıyorlar. Yapay zeka güdümlü haber toplama sisteminde sunulan haberlerin kalitesinin, örneğin sahte ve yanıltıcı haberlerin dağıtılmasına izin vereceğine dair endişeler vardır.

Microsoft News, içeriği taramak, “tazelik, kategori, konu türü, fikir içeriği ve potansiyel popülerlik gibi boyutları anlamak için yapay zekayı kullandığını ve ardından editörlerimize sunduğunu söylüyor. Algoritmalarımız, hikayeleri hayata geçirmeye yardımcı olmak için içerikle eşleştirilecek uygun fotoğrafları önerir. Editörler daha sonra çeşitli konular boyunca gün boyunca en iyi haberleri hazırlıyor, böylece okuyucularımız en iyi haberleri en iyi kaynaklardan alıyor. ” Bununla birlikte Microsoft, her biri saatte yaklaşık 40 dolar olan insan öğesini kaldırmak için çalışıyor.

BusinessInsider, hareketin şu anda Microsoft News’e sahip olan Bing ekibi tarafından yürütüldüğünden şüpheleniyor.

Bir Microsoft sözcüsü: “Tüm şirketler gibi, işimizi düzenli olarak değerlendiriyoruz. Bu, bazı yerlerde daha fazla yatırım yapılmasına ve zaman zaman diğerlerinde yeniden konuşlandırmaya neden olabilir. Bu kararlar mevcut pandeminin sonucu değil. ”

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.