Sıradaki içerik:

YouTube Komplo Teorisi Üreten Kanalı Kapattı

e
sv

Microsoft, macOS İçin Yeni Bir Office Insider Yayınlandı!

401 okunma

Microsoft, Mac bilgisayarlarında Office Insider Hızlı programına kaydolmuş kullanıcıları amacıyla yeni güncelleme yayınladı. Güncellemeyle beraber rastgele bir yenilik gelmezken birkaç hata düzeltmesi yapıldı.
Teknoloji devi Microsoft, geçen gün Office kullanıcılarından macOS işletim sisteminde Office Insider programına kayıt olmuş olanlar amacıyla yeni bir güncelleme yayınladı. Microsoft Office uygulamalarına istikbal yeni özellikler yayınlanmadan test etmenizi gerçekleştiren program, son güncellemeyle Outlook uygulamasında birtakım hata düzeltmeleri yaptı.

macOS işletim sistemi kullanan ve Office Insider programına kayıt olan kullanıcılar, son güncellemeyle hata düzeltmeleri elde etse de sürüm notlarına göre hiçbir yenilik almadı. Güncelleme, sadece Outlook uygulamasındaki hataların giderilmesine odaklandı.

Yeni Office Insider güncellemesiyle gelen yenilikler:

Office Insider’a gelen 16.38 (20042808) sürüm numaralı güncelleme, ‘Mac Hızlı’ uygulamaına kayıt olan kullanıcılar amacıyla yayınlandı. Yani Insider uygulamaının ‘Mac Yavaş’ uygulamaına kayıt olmuş olan kullanıcılar yeni güncellemeyle gelen düzeltmeleri şimdilik almadı. Tabii bu iki uygulama arasındaki farktan kaynaklanıyor. Yeni güncellemeyle beraber yayınlanan sürüm notları ve gelen hata düzeltmeleri şu şekilde:

  • Outlook 
  • Takvim: Süresi sıfır olan yazar etkinlikleri için destek eklendi
  • İleti Listesi: Artık yeni ileti listesinde ilk harf için arama veya gezinme destekleniyor
  • Takvim: Seri toplantı davetlerindeki yanlış önizleme tarihi düzeltildi
  • Takvim: Bir odaya toplantı gönderildiğinde artık oda hemen eklenecek
  • Yeni özellikler
  • Vurgulanacak özellik yok
  • Bilinen sorunlar
  • Bilinen sorun yok

Mac için Office Insider’a nasıl katılınır?

Mac amacıyla Office Insider uygulaması, Insider Hızlı ve Insider Yavaş olmak üzere iki değişik şekilde kullanılabilir. Insider Hızlı uygulamasına kayıt olan kullanıcılar ilk derlemeleri kullanarak problemleri saptamak ve şimdilik geliştirme adımında olan özellikler ile ilgili görüşlerini bildirir.

Insider Yavaş uygulamasındaki kullanıcılarsa en az risk ile tam olarak desteklenen derlemelere erken erişim elde etmek ve Office’in geliştirilmesine yardımcı olmak amacıyla görüşlerini duyurmak isteyen kullananlara hitap eder. Size ideal uygulaması seçtikten sonra alttaki adımları izleyebilirsiniz:

Herhangi bir uygulamayı açın ve Yardım > Güncelleştirmeleri Denetle > Gelişmiş adımlarını takip edin.

Güncelleştirme Kanalı menüsünde Insider Hızlı veya Insider Yavaş’ı seçin. Bu adım sonrasında seçtiğiniz programa dahil olmuş olacaksınız.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.