Microsoft ve Google’dan Play Store Ortaklığı Duyruldu!

1 dk


Android tarafındaki yeni ilerlemeler ile alakalı detaylar meydana çıkmaya devam ediyor. Şimdi de Microsoft ve Google ortaklığı gündeme geldi. Buna göre Microsoft, Android özelliklerini çok daha çok kullanan uygulamalar ilerletmek amacıyla Google ile ortak çalışmalar gerçekleştirecek.

Yeni Microsoft ve Google ortaklığının detayları gündeme geldi
Açıklanan verilere göre Microsoft, daha çok internet uygulamalarını Android platformuna taşımak amacıyla Google ile ortak çalışmaya başlayacak. Nitekim Google Play Store’da daha çok internet uygulamasının yer alması planlanıyor. Microsoft’un PWABuilder aracı ile tasarlanan uygulamalar, Google’ın Bubblewrap‘ından güç alacak. Böylece yeni özellikler daha iyi bir şekilde kullanılabilecek.

Bu desteklenecek Android özellikleri arasında yeni internet kısayolları, görsel kişiselleştirmeler ve bildirim sistemi yer alıyor olacak. Microsoft doğrulusunda oluşturulan açıklamalara göre bu özellikelere daha çok destek verilmesi, firma amacıyla iş gücünü çok çok artırmayacak.

Microsoft ve Google doğrulusunda bu şekilde oluşturulan bir ortak çalışma hem sahip olunan uygulamaların hem de yeni gelecek Microsoft uygulamalarının çok daha fonksiyonel olacağı ve yeni Android özelliklerine kısa sürede destek vereceği manasına geliyor. İlerleyen zamanlarda bu ortak çalışmaının somut sonuçları, son kullananlara ulaşmaya başlıyor olacaktır.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

60
7 Paylaşım, 60 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Nefret Ettim Nefret Ettim
2
Nefret Ettim
Şaşırdım Şaşırdım
1
Şaşırdım
Yanlış Yanlış
0
Yanlış
Eğlenceli Eğlenceli
3
Eğlenceli
Beğendim Beğendim
2
Beğendim
Komik Buldum Komik Buldum
2
Komik Buldum
Gururlu Hissediyorum Gururlu Hissediyorum
0
Gururlu Hissediyorum

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir