Genel

Microsoft Flight Simulator’den Gerçek Gibi Videolar Geliyor!

The Flight Sim Deck adlı YouTube kanalı, paylaştığı yeni videoda Microsoft Flight Simulator’da Çernobil Nükleer Santrali üstünde uçtu. Video, oyunun ayrıntı seviyesini bize tekrardan gösterdi.

Microsoft’un dört gözle beklenilen yeni uçuş simülasyonu Microsoft Flight Simulator, görkemli grafikleriyle esasen ilgimizi çekmeyi başarmıştı. Fakat Microsoft’un yeni oyunu sadece grafiksel anlamda güzel bir eser olmayacak. Oyun, oyun dünyasına yeni bir teknoloji de sunacak.

Microsoft Flight Simulator, daha önceki Microsoft uçuş simülasyonlarında bulunduğu gibi Dünya’yı 1’e 1 ölçekli olarak içersinde bulunduracak. Fakat dünya, eski simülasyonlardan değişik olarak çok daha değişik bir şekilde karşımıza çıkacak. Geliştiriciler, dünyanın çoğu noktasını modellememiş olsalar da bu noktalar otomatik olarak gerçeğe en yakın şekilde karşımıza çıkacak, yani hiçbir yer dümdüz olmayacak.

Çernobil Nükleer Santrali, Microsoft Flight Simulator’da bu şekilde gözüküyor:

YouTube video

İşte oyundaki bu ayrıntı civarını gösteren en iyi videolardan birisi bugün The Flight Sim Deck doğrulusunda paylaşıldı. YouTube’da paylaşılan videoda The Flight Sim Deck, uydu görüntülerinden de anlaşılabileceği üzere komplike bir araziye sahip olan Çernobil Nükleer Reaktörü’nün bulunduğu yere gitti.

Cessna 172 G1000 uçağıyla Gostomel Havaalanı’ndan kalkış yapan The Flight Sim Deck, bize Microsoft Flight Simulator’da sarfedilen teknolojinin ne kadar başarılı bulunduğunu gösterdi. Videoda da gördüğünüz üzere reaktörün kendisi ve çevresi, bir oyunda ne kadar gerçekçi bir şekilde yansıtılabilirse o derece yansıtıldı.

Microsoft Flight Simulator teknobizdeyiz maps
Microsoft Flight Simulator'den Gerçek Gibi Videolar Geliyor! 3

Yukarıdaki videoda Çernobil Nükleer Santrali’ni görmek istiyorsanız videoyu 9. dakikadan itibaren izleyebilirsiniz. Bununla beraber videonun 18. dakikada terk edilmiş Pripyat şehrini de havadan izleyebilirsiniz. Bu yapıların yanı sıra çevrede tespit edilen her bir yapının ve ağacın da gerçeğe en yakın şekilde oyuna eklendiğini net bir şekilde görebilirsiniz.

Peki Microsoft Flight Simulator bu kadar gerçekçi bir dünyayı nasıl bize sunuyor? Öncelik ile oyun, bunu yapabilmek amacıyla internete gereksinim duyuyor. Bing Haritalar’dan alınan harita bilgileri ve Microsoft’un Azure bulut servisi, oyun dünyasını şekillendiriyor ve biz de bu dünyayı canlı olarak indiriyoruz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu