Sıradaki içerik:

Github,Irkçılık Nedeniyle Artık ‘Master’ Kelimesini Kullanmayacak!

e
sv

Microsoft Edge Tarayıcısı Windows 10 Daha Az Ram Kullanıyor!

avatar

Çağrı

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Tarayıcı çok fazla RAM kullandığında, tüm işletim sistemini yavaşlatır. Buna göre, bundan kaçınmak için, kullanıcıların açık sekmelerin sayısını sınırlaması gerekir, ancak tarayıcı geliştiricileri Microsoft Edge’de olduğu gibi bellek kullanımını biraz geliştirebilir.

Microsoft Edge tarayıcısı artık Windows 10’da %27 daha az RAM kullanıyor

Microsoft, Edge tarayıcısını geliştirdi. Microsoft’un blogunda not ettiği gibi daha az bellek kullanıyor, şirketin misyonu Windows için en iyi tarayıcıyı sağlamak. Geliştiricilerin sözleri durumla çelişmiyor.

Son zamanlarda Edge, Chromium motoruna geçti ve daha hızlı çalışmaya başladı. Ve büyük fonksiyonel Windows 10 Mayıs 2020 Güncellemesinin yayınlanmasından sonra, tarayıcı RAM açısından daha da ekonomik hale geldi. Kullanımı %27’ye kadar azalmıştır. Doğru, Microsoft, “bireysel cihazlardaki performansın yapılandırmaya ve kullanıma bağlı olduğuna” dair bir açıklama yapar, ancak genel olarak herkes Edge’in belleğe daha ekonomik bir tutum hissetmesi gerekir.

Windows 10 İşletim Sistemi ve Microsoft Edge tarayıcı pazar payı

Bir web analitiği şirketi olan Netmarketshare, Mayıs 2020 itibariyle dünyadaki çeşitli İnternet tarayıcılarının ve işletim sistemlerinin yaygınlığına ilişkin istatistikler yayınladı . Nisan ayında Windows 10’un payı %57,34’ten %56’ya düştüğünde, Mayıs ayında başladı iyileşmek için %57.83’e ulaştı.

Windows 10’un kurtarılmasıyla Linux platformu büyümeyi durdurmadı. Nisan ayında %2.87 ve Mart ayında %1.36’dan sonra Mayıs ayında %3.17 oranında hisse aldı. MacOS pozisyonları neredeyse değişmedi – pay %9.75’den %9.68’e düştü. Ancak Windows 7 düşmeye devam ediyor – şimdi işletim sistemi %25.59 ve %26.3 Mart’tan sonra pazarın %24’ünü oluşturuyor.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.