Kapat

Microsoft Edge Tarayıcısı Chrome İçin Rakip Olabilir

Bildiğiniz gibi Ocak ayının ikinci haftasında yeni Chromium tabanlı Microsoft Edge tarayıcı kullanıma sunulmuştu. Windows 7,8,10 ve macOS amacıyla yayılan bu yeni tarayıcı amacıyla ilk rapor eder olumlu. En çok sarfedilen tarayıcılar arasında ikinci sırada yer alan Firefox tarayıcısını geride bıraktığımız yeni Microsoft Edge, Google Chrome amacıyla ilk kez bir rakip mevkisine yükseldi. Microsoft Edge en tanınmış ikinci tarayıcı durumuna geliyor.

Microsoft Edge tarayıcısı yenilenen yüzüyle sevildi

Beta versiyonundan kısa vakit evvelce ayrılan Microsoft’un Chromium tabanlı Edge tarayıcısı, NetMarketShare doğrulusunda yeni yayımlanan bir rapora göre, en çok sarfedilen ikinci tarayıcı konumunda. Mart 2020 tarihi itibarıyla Google Chrome tarayıcısı yüzde 68,5 gibi yüksek bir miktar ile en çok sarfedilen tarayıcı konumunda yer alıyor.

Onu ise yeni sıralamaya göre yüzde 7,59 ile yenilenen yüzüyle Microsoft Edge ikinci sırada takip ediyor. Üçüncü sıraya gerileyen Mozilla Firefox ise toplamda yüzde 7,19 ile en tanınmış üçüncü tarayıcı olarak karşımıza çıkıyor. Sıralamada sonrasındaysa Internet Explorer 11 ile yüzde 5,60 ve Safari ise yüzde 3.62 miktarında tanınmışliğini gösteriyor.

Peki Edge bir anda nasıl bu kadar tanınmış duruma geldi? Cevabı kolay zira söz hususu tarayıcı durumaflerine göre daha yavaş kalıyordu fakat yeni güncellenmiş arayüzü yardımıyla Edge daha süratli duruma geldi. Bu amaçla kullanıcı adedi mühim miktarda artmış oldu.

1 0 0 0 0 0

“Microsoft Edge Tarayıcısı Chrome İçin Rakip Olabilir” üzerine 18 yorum

 1. Osman says:
 2. Halil says:
 3. Fatih says:
 4. Salih says:
 5. Hüseyin says:
 6. Merve says:
 7. Yusuf says:
 8. Ali says:
 9. Hanife says:
 10. Zehra says:
 11. Esra says:
 12. Hüseyin says:
 13. Fatma says:
 14. Sultan says:
 15. Havva says:
 16. Kübra says:
 17. Murat says:
 18. İsmail says:

Yorumlar kapalı.