Sıradaki içerik:

Yerli Otomobil Fabrikası İçin ÇED Raporu Görüşe Açıldı!

e
sv

Microsoft, Dünya Çapında Yeniden Açılmayı Planlıyor

160 okunma
avatar

Berke

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Dünyanın çoğu şu anda kilitlenmeden çıkmayı planlıyor, ancak bu, koronavirüs pandemisi açısından hepsinin aynı durumda olduğu anlamına gelmiyor.

Microsoft, dünyadaki ofislerini yeniden açmak istiyor ve bazı ülkelerin yeniden açılmak için iyi kurulduğunu, diğerleriyle oldukça dolu göründüğünü buldu.

Çalışanlara sızdırılmış bir notta Microsoft, önümüzdeki haftalarda Avusturya, Danimarka, Vietnam, Güney Kore, İsviçre ve Yeni Zelanda da dahil olmak üzere yeniden açılma potansiyeli olan 16 ülke belirledi.

Bu listeden, düzenli COVID-19 gözlemcileri Vietnam, Güney Kore ve Yeni Zelanda’yı pandemi ile başa çıkmada özel başarı hikayeleri olarak tanıyacaklardı.

ABD çok şanslı değil, Microsoft da “ABD verileri özellikle hayal kırıklığı yaratıyor, çünkü durumları iyileştiren birkaç eyalet görüyoruz.”

Eğriyi düzleştiren devletler arasında Arkansas, Delaware, New Jersey ve New York yer alırken, Microsoft’un ana eyaleti Washington “kötüleşiyor gibi görünüyor”.

Microsoft şu anda sadece temel çalışanlardan işe geri dönmelerini istiyor ve büyük çoğunluğun en azından Eylül ayına kadar evden çalışması isteniyor.

Şirketin, duruma bağlı olarak hem ileri hem de geri gidebileceğini söyledikleri, yeniden açılış için sofistike bir 5 aşamalı planı var.

Microsoft, “Yerinde geri dönme sürecimiz kademeli olacak – bir anahtarı çevirmekten ziyade bir kadranı döndürmek gibi,” dedi Microsoft. “Bu kadran, bazı iş sahalarını açarken belirli alanlarda bizim için yavaşça ilerlemeye başlarken, geriye doğru da çevirebiliriz.”

Gelen işçilere hoşgeldin maskeleri ve el dezenfektanı paketi verilir ve herhangi bir semptomları varsa, son 14 gün içinde COVID-19 olan herhangi biriyle temas halinde olup olmadığını ve sosyal uzaklaşma kuralları.

“Hepimiz, iş yerimizin COVID-19 semptomları için kendi kendine izlemeyi içeren herkes için güvenli olmasını sağlamada önemli bir rol oynuyoruz” diyor not.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.