Sıradaki içerik:

Samsung Galaxy Note 20’niz Kesinlikle Dizüstü Bilgisayarınızdan Fazla RAM’e Sahip Olacak

e
sv

Microsoft, COVID-19 Siber Saldırı Tehdidi İmza Verilerini Paylaşıyor

avatar

Berke

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Ne yazık ki, COVID-19 krizi vicdansız aktörler tarafından iş ve bireylerden yararlanmak için kullanıldı, Microsoft müşterilerini saldırganlardan korumak için sık sık bir güvenlik duvarı görevi gördü.

Bu, Microsoft’un kimlikler, bulut, uç noktalar, uygulamalar ve e-postalar arasında trilyonlarca sinyal toplamasına neden oldu, bu da böyle bir saldırının ne zaman sürdüğünü tanımlamayı kolaylaştırdı ve diğer güvenlik şirketlerinin kullanıcılarını korumasına yardımcı oldu, Microsoft şimdi yayınladı ücretsiz açık kaynaklı bir proje olarak imza verileri.

Microsoft Tehdit İstihbarat Ekibi, “Bu tehdit istihbaratı, hepimiz COVID krizinden yararlanmak isteyen kötü niyetli aktörlere karşı savunma yaptığımız için, daha geniş güvenlik topluluğu ve ek avcılık yapmak isteyen müşteriler tarafından sağlanıyor” dedi.

Veriler Azure Sentinel GitHub ve Microsoft Graph Güvenlik API’sı aracılığıyla ve tehdit verilerini depolamak için MISP kullanan işletmeler için göstergeler MISP feed’i üzerinden kullanılabilir.

Microsoft, kuruluşların toparlanmaya odaklanmasına yardımcı olmak için yalnızca salgının zirvesinden beslemeyi koruyor, ancak COVID ile ilgili tehditlere karşı korunmada savunucular için hangi tür bilgilerin en yararlı olduğuna dair daha fazla şeffaflık ve topluluk geri bildirimi konusunda kararlı olduklarını söylüyor.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.