Sıradaki içerik:

Apple Mayıs Ayında ‘birçok’ Mağazayı Yeniden Açmayı Planlıyor!

e
sv

Microsoft, Coca-Cola ile 5 Yıllık Bulut Teknolojisi ve İş Yazılımı Anlaşması Yaptı

278 okunma

Coca-Cola Co., ticari faaliyetlerini Microsoft’un Azure bulut platformu, Dynamics 365 müşteri hizmetleri yazılımı ve Microsoft Teams gibi Microsoft 365 uygulamalarında Pazartesi sabahı şirketler tarafından açıklanan beş yıllık bir anlaşma kapsamında standart hale getirecek.

Atlanta merkezli içecek devi daha önce Amazon ve Salesforce gibi şirketlerden bulut teknolojisi ve işletme yazılımı kullanmıştı. Finansal şartlar açıklanmadı ve şirketler Coca-Cola’nın diğer teknoloji sağlayıcılarından uzaklaşma planları hakkında ayrıntılı bilgi vermedi.

Şirketler anlaşmayı stratejik ortaklık olarak nitelendiriyor. Microsoft, Coca-Cola’nın çağrı merkezi yöneticilerinin Dynamics 365’te yapay zeka kullanacağını, örneğin, Coke tedarik zincirindeki perakendeciler ve satıcılar gibi müşteriler için hangi sorunların en önemli olduğunu belirlemek için kullanacağını söyledi.

Şirket, çoğu çalışanı evden çalıştığı için daha küçük toplantılar ve işbirliği için Microsoft Teams’i kullanmanın yanı sıra, çalışanların belediye salonları gibi büyük ölçekli video sunumları için Microsoft 365 Live Events kullanıyor.

Redmond, Wash. tabanlı teknoloji devi, küresel COVID-19 salgını başladığından bu yana finansal performansına ilişkin ilk resmi bakış açısını sağlayarak Çarşamba öğleden sonra üç ayda bir kazanç bildirdi. Analistler, Microsoft’un bir önceki yılki 30.6 milyar $ ‘dan bu çeyrek için 33.9 milyar $ gelir ve bir yıl önce hisse başına 1.14’ten hisse başına 1.28 kazanç elde etmesini bekliyor.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.