Sosyal Medya

Microsoft’un artık Facebook’ta Reklam Yayımlamıyor

Microsoft, yeni bir Axios raporuna göre Facebook ve Instagram’da reklam yayınlamayı durdurdu .
Outlet, ABD reklam harcamalarının Mayıs ayında askıya alındığını ve Microsoft’un artık küresel düzeyde Facebook ile pazarlamadan çekildiğini iddia ediyor. 


Axios, şirketin Facebook ve Instagram’daki harcamaları durdurmaya CEO’su Mark Zuckerberg’i nefret dolu konuşmaları filtrelemek için daha sıkı bir duruş sergilemeye zorlamalarını teşvik eden #StopHateForProfit hareketine resmi olarak katılmadığını hemen anlıyor.
Daha doğrusu, Microsoft’un reklamlarının nerede gösterildiği ile ilgili bir sorunu var. 

Başlıklar

Dahili bir Yammer görevine göre Microsoft CMO Chris Capossela şunları söyledi:

Mayıs ayında yaşadığımız endişelere dayanarak, ABD’deki Facebook / Instagram’a yapılan tüm medya harcamalarını askıya aldık ve daha sonra dünya çapında Facebook / Instagram’a yapılan tüm harcamaları askıya aldık. 

Şirketin hangi içeriği sakıncalı bulduğunu özellikle belirtmek zor olsa da, konuşma metni terörist içeriğe, nefret söylemine ve pornografiye atıfta bulunmaktadır. 

Microsoft özel olarak Facebook ile işleri halledecek

Güdü Coca-Cola, PepsiCo, Viber ve Starbucks gibi büyük peruklara benzese de , Microsoft’un çok daha yumuşak bir yaklaşım benimsediği ve endişelerini tartışmak ve yerine getirilmesi gereken koşulları ortaya koymak için Facebook liderliğiyle görüşüyor reklam yayınlamaya devam edebilmesi için. 
Şu an olduğu gibi, Microsoft reklam askıya alınmasının Ağustos ayına kadar sürmesini bekliyor. 


Facebook kesinlikle sıcağı hissediyor. Şirket geçtiğimiz günlerde, haber değeri sayılsa bile kurallarına aykırı yazıları etiketlemeye başlayacağını duyurdu. Daha önce, Başkan Donald Trump gibi halka açık figürlerden gelen gönderilere dokunmuyordu.
Facebook, kısa vadede bir boykottan etkilenemeyecek kadar güçlüdür, çünkü gelirinin büyük kısmı küçük ve orta ölçekli işletmeler tarafından üretilmektedir, ancak itibarı kesinlikle bir darbe alabilir. 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu