Yazılım

Microsoft Apple’ın engellemelerine rağmen hamlesini yaptı!

Microsoft bugün, Windows 11’deki Phone Link uygulamasına iPhone desteği eklediğini duyurdu. Bu uygulama, iPhone kullanıcılarının telefon görüşmeleri yapmasına ve almasına, metin mesajları gönderip almasına ve bir iPhone’ın bildirimlerini doğrudan bir bilgisayarda görüntülemesine olanak tanıyor.

Özellikle, uygulama Windows’a sınırlı bir iMessage işlevselliği getiriyor. Bir iPhone’u Bluetooth aracılığıyla bir PC’ye eşleştirdikten ve iPhone’da bazı izinler verdikten sonra, kullanıcılar Phone Link’te iMessage ve SMS metin mesajları gönderebilir ve alabilirler, ancak grup sohbetleri veya fotoğraf ve videolar gönderme desteği henüz mevcut değil.

Microsoft Apple’ın engellemelerine rağmen hamlesini yaptı!

The Verge’in Tom Warren’ın da belirttiği gibi, Phone Link, tam sohbet geçmişi eksikliği taşıyor ve gönderilen ve alınan tüm mesajları gri baloncuklar olarak gösteriyor, bu da iMessage’ların ve SMS metin mesajlarının ayırt edilememesi anlamına geliyor.

Microsoft, Phone Link’teki iPhone desteğinin bu hafta Dev, Beta veya Release Preview kanallarına kayıtlı Windows Insider üyelerinin “küçük bir yüzdesi” için önbakışta kullanılabileceğini söylüyor. Önizleme tabi ki zaman içerisinde genişleyecektir. Ancak burada asıl önemli olan konu, bu güncellemenin tam olarak nihai kullanıcıların tamamına ne zaman geleceği.

İşte Microsoft şu an için bu konu hakkında herhangi bir yorum yapmaktan kaçınıyor. Bununla birlikte Amerikalı teknoloji devine yakın kaynaklar, bu güncelleme paketinin ikinci çeyreğin sonlarına doğru kullanıma sunulacağı konusunda fikir birliği içerisindeler.

Kaynak: https://www.teknolojioku.com/yazilim/microsoft-applein-engellemelerine-ragmen-hamlesini-yapti-6401d6c27fa0520b026c6ab6

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu