Sıradaki içerik:

Apple, NextVR Şirketini Satın Alıyor!

e
sv

Microsoft, 32 Bit Windows 10’u Aşamalı Olarak Kaldırıyor

158 okunma
avatar

Mert

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Microsoft, Windows 10 Mayıs 2020 Güncelleştirmesi ile başlayarak, işletim sisteminin 32 bit sürümü için desteğini aşamalı olarak kaldırma işlemine başlayacaktır. Mayıs 2020 Güncellemesi veya 2004 sürümü , Insider programı aracılığıyla OEM’ler, geliştiriciler ve Windows meraklıları tarafından zaten kullanılabilir.

Şirket, görünüşe göre, Windows 10 sürüm 2004 için OEM’lere 32 bit işletim sistemi sağlamıyor. Ancak, OEM olmayan tüketicilerin çeşitli yükseltme senaryolarını desteklemesi devam edecektir. Değişiklik yalnızca OEM’lerin gelecekteki bilgisayarlarını etkiler.

Microsoft’un yaptığı açıklamada”Windows’un 10, sürüm 2004 ile başlayarak, tüm yeni Windows 10 sistemleri, 64-bit oluşturur kullanmak gerekecektir ve Microsoft artık 32 bit OEM dağıtımı için inşa yayınlayacak” denildi. Bu, Windows 10’un önceki sürümleriyle üretilen 32 bit müşteri sistemlerini etkilemez; Microsoft, çeşitli yükseltme yüklemelerini desteklemek için OEM olmayan kanallarda sürekli 32 bit medya kullanılabilirliği de dahil olmak üzere bu cihazlarda özellik ve güvenlik güncelleştirmeleri sağlamayı taahhüt eder.

Windows 10’un 64 bit’e Giden Yolu

Windows’u bir Hizmet modeli olarak tanıttıktan birkaç yıl sonra, Microsoft  işletim sistemi için depolama gereksinimlerini yalnızca geçen yıl güncelledi. Bu yılki özellik güncellemesiyle şirket, işletim sisteminin 32 bit sürümünün ölümüne işaret ediyor.

32 bit Windows 10 aygıtları olanlar için şirket, söz konusu makineler için doğru işletim sistemini desteklemeyi ve sunmayı vaat ediyor. Perakende olarak 32 bit varyantı satın alabilir ve mevcut kopyalar için güncellemeler alabilirsiniz. Ancak, bu 32-bit Windows 10 için sonun başlangıcıdır.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.