Microsoft 100’den Fazla Windows Simgesini Yeniden Tasarladı

2 dk


Microsoft, yeni renkler, malzemeler ve son işlemlerle 100’den fazla Windows ikonunu yeniden tasarladı. Simgelerin yeniden kullanımı 2018’in sonunda Office paketi ile başladı ve 2019’da Microsoft Edge gibi diğer uygulamalarda devam etti ve toplamda yüz yeni simgeler.

Microsoft, eski Windows uygulamalarının simgelerini yenilemeye devam ediyor. Yeni tasarım dili kurallarına göre, yeni görüntüler, renkler ve gölgeler getiriyor.

AKICI TASARIMDA 100 YENİ SİMGE

“Geçen yıl, müşterilerimize değişen iş dünyasını desteklemek için ürünlerimizi geliştirdiğimizi göstermek için yeni Office simgelerini piyasaya sürdük. Her zamankinden daha mobil olmasına rağmen, sosyal bağlılığın ve işbirliğinin başarı için çok önemli olduğu bir dünya. Yeni bilgi akışları sayesinde yaratıcılık ve büyüme için muazzam bir potansiyele sahip bir dünya ”. Microsoft Office tasarım ekibi başkanı Jon Friedman’ın bir blog gönderisinde olduğunu söyledi .

“Microsoft genelinde, bu tür etkileşimleri ve deneyimleri kolaylaştırmaya ve geliştirmeye yardımcı olmak için çalıştık. Bir simge tasarım çabasını 10 üründen yüze aşkın ölçeklendirme. Bu yeni çalışma dünyasını yansıtmak hem korkutucu hem de heyecan vericiydi ”.

Microsoft, Windows 10’un yeni güncellemesini yeni yayımladığından, yeni bir  kimlik avı kampanyasının  bir e-posta biçiminde yayılma fırsatını yakaladığını ve Windows 10 kullanıcılarının kritik bir güncelleme yüklemelerini sağladığını belirtmekte fayda var. Trustwave’deki araştırmacılar bu yeni tehdidin ayrıntılarını yayınladılar. Kullanıcıları bilgisayarlarını ele geçirmeleri ve fidye talep etmeleri için kandırmaya çalışıyor.

Şu anda İngilizce olan ve Microsoft’tan gelmiş gibi görünen e-posta, “  Şimdi En Son Microsoft Windows Güncellemesini Kur !” Veya “Kritik Microsoft Windows Güncellemesi!” Konusunu  içeriyor ve okuyucudan dahil edilen güncellemeyi ek olarak yüklemesini isteyin. Gerçekte, Cyborg adında bir fidye yazılımı indiren bir programdır.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

61
7 Paylaşım, 61 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Nefret Ettim Nefret Ettim
1
Nefret Ettim
Şaşırdım Şaşırdım
3
Şaşırdım
Yanlış Yanlış
2
Yanlış
Eğlenceli Eğlenceli
1
Eğlenceli
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Komik Buldum Komik Buldum
0
Komik Buldum
Gururlu Hissediyorum Gururlu Hissediyorum
2
Gururlu Hissediyorum

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir