Xiaomi

Mİ Smart Band 3İ İnceleme

Xiaomi kısa bir süre önce Mi Band 3’ün bir bütçe versiyonu olan Mi Smart Band 3i’yi duyurdu. Özel olarak Hindistan için tasarlandı ve yükseltilmiş modelden 500 Rs daha düşük maliyetli. Bir süredir bu fitness takipçisine sahibiz ve günlük kullanımda nasıl olduğunu anlatıyor olacağız. 

xiaomi mi teknobizdeyiz
Mİ Smart Band 3İ İnceleme 4

Öncelikle, özellikleri anlatalım. Mi Smart Band 3i, 110mAh pil ile çalışan 0,78 inç dokunmaya duyarlı AMOLED ekrana sahip. Ayrıca Mi Band 3 gibi 5 ATM’ye kadar su geçirmez. Özellikler açısından, Mi Smart Band 3i akıllı telefondan bildirimleri, mesajları ve gelen aramaları iletir. Etkinlik izleme açısından , Mi Band 3i adımlar ve kalori gibi temel metrik izlemeyi korur. 

mi band 3i teknobizdeyiz
Mİ Smart Band 3İ İnceleme 5

Mi Smart Band 3i: Ekran 

Şimdi, ekran Mi Band HRX’den daha büyük ve daha iyi bir panele yükseltildi. İşi yapan iyi bir panel. Parlak güneş ışığında ve karanlıkta da kullanılabilecek kadar parlaktır. Parlaklığı artırmanın bir yolu yok. Ana ekranda görebilecekleriniz açısından bazı özelleştirme seçenekleri de vardır, ancak çoğunlukla sınırlıdır. Uyanmak için de artış var ama yeterince hızlı veya güvenilir olduğunu bulamadık. 

Tasarım ve İnşaat

Mi Band 3i tam olarak Mi Band 3’e benziyor ve hissediyor. Kapsülün yapısı sağlam ve kayışlar gerçekten rahat ama kayışlardaki delikler benim için iyi oturmadı. Ya çok sıkı ya da biraz gevşek ve toka da sıkılaştırmada yardımcı olmadı. Bunun dışında, bir kez taktığınızda, uzun süreli kullanım için nispeten hafif ve rahattır.    

Mi Smart Band 3i: Yazılım, UI

Kullanıcı arayüzü oldukça basit ve anlaşılır. 0.78 inçlik bir ekranla yapabileceğiniz pek bir şey yok zaten. Ana ekran saati ve tarihi gösterir ve aradığımda her zaman açık tutmanın bir yolu yoktur. Böyle küçük bir ekranla, her zaman açık bir ekran, sormak için çok fazla bir şey olmaz. Dikey olarak kaydırmak sizi hava durumu, bildirimler, zamanlayıcı, adımlar ve “daha ​​fazlası” gibi mevcut özelliklere götürür. Burada, kullanıcılar sıfırlama, bir cihaz bulma ve ekran seçenekleri dahil olmak üzere grubun ayarlarına erişmek için sola veya sağa kaydırabilir.

Kalp atış hızı monitörü yoktur ve adım sayacı nispeten doğru. Ancak, bana garip görünen bir zamanda uyurken bile adımları kaydettiğini gördük.  Bunun dışında iyi çalıştı. Uyku izleyici de otomatik olarak çalışır ve ayrıntılı verilere ihtiyacınız varsa, her şeyi kayıtta tutan Mi Fit uygulamasını kullanmaya başvurmanız gerekir. Ekran görüntülerini burada bırakacağız, böylece bandın sizin için kaydettiği veri türü hakkında bir fikriniz olabilir. 

Bildirimlere gelince, küçük ekranın gösterebildiği kadar Twitter, Facebook, WhatsApp ve benzeri mesajlar için bildirim alırsınız. Aramalar da kapatılabilir veya reddedilebilir, ancak bu oldukça fazladır ve bu fiyat noktasında bir bütçe fitness bandından daha fazla bekleyemezsiniz.   

Mi Smart Band 3i: Pil Ömrü

Pil Ömrü beklendiği gibi. Minimum OLED panel ile Mi Smart Band 3i size birkaç hafta kolayca dayanabilir. Bu, fitness bantlarının en çok hoşlandığı bir yönüdür ve Mi Band 3i orada da başarılı. 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu