Sıradaki içerik:

Verizon, 15 GB Ek Verilerini Mayıs Ayına Kadar Genişletiyor

e
sv

Mi A3, 4. kez Android 10 güncellemesini aldı! İşte Detaylar

196 okunma
avatar

Berke

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Mi A3, dördüncü kez Android 10 güncellemesine kavuştu. Kullanıcılardan gelen geribildirimlere göre bu sefer gelen sistem güncellemesinde sıkıntılar bulunmuyor.

Xiaomi, Mi A3 cihazının güncelleme vakitcini Şubat 2020’den beri devam ediyor. Android One projesi bildindiği gibi ilk güncellemeleri alan ve kullanıcılarına bunu vadeden bir yapıya sahip. Ülkemizde de örnekleri tespit edilen General Mobile gibi şirketler bu projeye ait cihazlar çıkarmışlar ve kullanıcıları pek tatmin edememişlerdi.

Xiaomi, Mi A3 amacıyla üç güncellemesinde de büyük problemlere sahip güncelleme dosyalarını kullanıcılarla paylaşmıştı. Akıllı telefonun sahipleri telefonlarının komple kapandığına (brick) ya da döngüye (semi-brick) girdiğini ve telefonlarını kullanamadığını belirtiyorlardı.

İlk iki güncellemede bahsettiğim problemler gözlemlenirken üçüncü güncellemede arayüzde donmalar ve kameranın açılmaması gibi sıkıntıları kullanıcılar dert yanıyordu. Nitekim çok uzun vakit geçmeden Xiaomi 11 Nisan 2020 tarihiyle program yükseltmesini yeniden geri çektiğini açıkladı.

Bugün ise bir okurumuz doğrulusunda bize gönderilen ekran görüntülerinde gördüğünüz üzere güncelleme dördüncü kez Mi A3 sahiplerine erişmiş. Okurumuzun ulaştırdığı bulgular ışığında evvelceki güncellemeden farkla bundan sonra kamera ve arayüzde meydana gelen takılmalar bundan sonra bulunmuyor. Büyük oranda problemler çözülmüş.

Ekran görüntülerini yukarıda görebileceğiniz güncellemeyi, “Ayarlar > Hakkında > Yazılım Güncellemeleri” kısmından denetim edebilirsiniz. Güncelleme konusuna “5 Nisan 2020″ emniyet yaması da dahil edilmiş. Xiaomi, MIUI arayüzünü kullanan cihazlarında böylesine büyük problemler sahibi olan güncellemeler göndermemiştir. Keza program yükseltmelerini göndermeden evvelce belli beta vakitçlerine sokmuştur.

Sorunların namacıyla kaynaklı bulunduğu hala bilinmiyor. Ama A serisiyle bütçe katagorisi akıllı telefonlarını pazara vakitn şirket böylelikle puan kaybettiği aşikar. A serisine firma devam edecek mi? İlerleyen aylarda göreceğiz.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.