Gündem

Meteorolojiden Sağanak Yağış Uyarısı Geldi! İşte Yağış Beklenen Yerler

Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) yaptığı açıklamada, içlerinde İstanbul’un da bulunduğu birçok vilayet için sağanak yağış ikazında bulundu. Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün yaptığı son değerlendirmelere nazaran yurt genelini modüllü, yer yer çok bulutlu, Marmara’nın doğusu, iç Ege, Akdeniz’in iç kısımları ve doğu Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgelerinin mahallî sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı olması bekleniyor. 

meteorolojiden saganak yagis uyarisi geldi iste yagis beklenen yerler 0 RVQfzQBA

Hava  sıcaklıklarında değerli bir değişiklik beklenmese de rüzgar Kuzey’den hafif, orta sıra orta kuvvette eseceği belirtiliyor. 

Yağışların bu akşam, Ankara, Çankırı, Bolu ve Kırıkkale etraflarında, yarın ise İç Anadolu’nun doğusu, Orta Karadeniz ve Giresun, Adana etraflarında mahallî kuvvetli olması bekleniyor. Orta ve Doğu Karadeniz kıyılarında bu gece saatlerinde yer yer pus ve sis görüleceği varsayım ediliyor.

Ankara Valiliği Uyardı

meteorolojiden saganak yagis uyarisi geldi iste yagis beklenen yerler 1 U6EsSKVp

Ankara Valiliği Twitter’dan yaptığı açıklamada ‘Yapılan son meteorolojik değerlendirmelere nazaran; bugün akşam saatlerine kadar Ankara etraflarında lokal olarak kuvvetli gök gürültülü sağanak yağış beklendiğinden ani sel, su baskını, yıldırım, mahallî dolu yağışı ve anında kuvvetli rüzgar üzere aksiliklere karşı dikkatli ve önlemli olunması gerekmektedir.’ halinde açıklamada bulundu.

Kaynak: https://onedio.com/haber/meteorolojiden-saganak-yagis-uyarisi-geldi-yagis-beklenen-yerler-1065274

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu