Gündem

Meteoroloji Hava Kestirim Raporunu Yayınlandı! Yağışlar Devam mı Edecek? 18 Nisan Hava Durumu Nasıl Olacak?

18 Nisan Pazartesi meteoroloji yeni haftanın hava tahmin raporunu yayınladı. Yayınlanan rapora nazaran hafta boyunca sağanak yağışların yurt genelinde tesirli olacağı iddia ediliyor. Meteoroloji tarafından yapılan açıklamada ‘Hava sıcaklığının Pazartesi kuzeybatı kısımlarda, Salı ve Çarşamba günleri güney, iç ve doğu bölgelerde azalacağı, ekseriyetle mevsim normalleri civarına, batı kısımlarda yer yer mevsim normalleri altına düşeceği varsayım ediliyor.’ sözlerine yer verildi. Pekala 18 Nisan Pazartesi hava durumu nasıl olacak? Sağanak yağışlar devam mı edecek? İşte ayrıntılar.

meteoroloji hava kestirim raporunu yayinlandi yagislar devam mi edecek 18 nisan hava durumu nasil olacak 0 PvVRD6iF

Yurt genelinde yükselen hava sıcaklıklarının akabinde pek çok vilayette sağanak yağışlar yaşanmaya başladı. Yağışlarla birlikte tekrar azalan hava sıcaklıkları sonrasında vatandaşlar yeni haftada hava durumu nasıl olacak sorusuna karşılık arıyor. Meteorolojinin yayınladığı yeni haftanın hava iddia raporuna nazaran 2 ile 4 derece civarında artması beklenilen hava sıcaklıklarına karşın yurdun birtakım kısımlarında serin ve yağışlı hava bekleniyor. Pekala 18 Nisan Pazartesi hava durumu nasıl olacak?

18 Nisan Pazartesi Hava Durumu Nasıl Olacak?

meteoroloji hava kestirim raporunu yayinlandi yagislar devam mi edecek 18 nisan hava durumu nasil olacak 1 w2fF7yNs

Meteoroloji tarafından yayınlanan hava kestirim raporuna nazaran yurt genelinde modüllü ve çok bulutlu, Marmara, Ege, Göller Yöresi, Doğu Akdeniz’in doğusu, İç Anadolu’nun kuzeybatısı, Batı Karadeniz, Orta Karadeniz’in iç bölümleri ile Karaman, Niğde, Kayseri, Sivas, Samsun, Artvin, Erzincan, Erzurum, Ardahan, Gaziantep ve Kilis etrafları, Antalya’nın iç kesitleri ile Rize’nin iç kısımlarının sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği varsayım ediliyor. Yağışların; Marmara’nın batısı ile Bursa, Yalova, İzmir ve Manisa etraflarında yer yer kuvvetli olması bekleniyor. İç ve batı kesitlerde yer yer toz taşınımı görüleceği iddia ediliyor. Karadeniz’in iç ve yüksek bölümleri ile Doğu Anadolu’da yüksek kar örtüsüne sahip eğimli bölgelerde çığ riski bulunuyor.

Kaynak: https://onedio.com/haber/meteoroloji-hava-tahmin-raporunu-yayinlandi-yagislar-devam-mi-edecek-18-nisan-hava-durumu-nasil-olacak-1062000

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu