GündemGenelSosyal Medya

Metaverse Evreninde Yapılan İlk Düğün!

Geçtiğimiz aylarda online düğünlerini yapan Traci ve Dave Gagnon çifti, dünyanın Metaverse evreninde evlenen ilk ikilisi olarak bir ilke imza attılar.

En ilgi çekici olanı ise   Mark Zuckerberg‘in Metaverse ile ilgili yaptığı duyurudan yaklaşık 2 ay önce düğünlerini sanal ortamda yapmış olmalarıydı.

Metaverse evrenini önceden gördüler..

Son zamanlarda COVID-19 pandemisi etkisiyle teknoloji hayatımızın her noktasına kadar dahil oldu.Günümüzde artık Zoom üzerinden yapılan toplantılar,çevrimiçi davalar ve benzeri bir çok etkinlik iyiden iyiye hayatımıza girdi.

Ancak Amerika Birleşik Devletleri’nde yaşayan Traci ve Dave Gagnon çifti, bunu bir üst seviyeye taşıdı.Düğün törenleri için tasarladıkları her detayı sanal dünyaya aktardılar.

metaversemarried teknobizdeyiz
Metaverse Evreninde Yapılan İlk Düğün! 3

Çift, daha önce düğünleri için planladıkları kıyafetleri, sanal platformdaki avatarlarına giydirdiler ve toplantıya davet etmeyi planladıkları herkes de aynı şeyi kendi avatarları için yaptı. Traci’nin avatarı, yakın arkadaşının avatarı tarafından koridorda yürüdü. Eşi Dave’in avatarı ise arkadaşının avatarının sahneye çıkarak kendisine kadeh kaldırmasını izledi.

Tüm bunların, Facebook’un (Meta) sahibi ve CEO’su Mark Zuckerberg’in yaptığı büyük Metaverse devrimi açıklamasından yaklaşık 2 ay önce gerçekleştiğini de eklemek gerek. Bu da Mark’ın vizyonunun doğruluğunu daha da çekici hale getiriyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu