Sosyal Medya

Meta ve Türk Kızılay’dan manalı iş birliği!

Meta’nın (eski ismiyle Facebook) 2017’de dünya genelinde hayata geçirdiği ve 145 milyondan fazla kullanıcı tarafından tercih edilen Kan Bağış Aracı, Türkiye’ye de geldi. Platform, bu kapsamda ülkemizin en büyük insanı yardım kuruluşlarından Türk Kızılay ile manalı bir paydaşlık gerçekleştirdi.

Facebook Kan Bağışı Aracı, Türkiye’de kullanıma sunuldu

Facebook Kan Bağışı Aracı; insanların bulundukları bölgelerdeki kan bağış noktaları ve ekipleri hakkında bildirimler almalarını ve bağışçı olarak kaydolmalarını sağlayan bir hizmet pozisyonunda. Bu uygulama, artık ülkemizde de kullanıma sunuldu.

meta ve turk kizilaydan manali is birligi 0 Cg6IO2sS
Facebook-Türk Kızılay iş birliği

Meta ve Türk Kızılay iş birliğiyle Türkiye’ye gelen uygulamanın ana odak noktası, kan bağışı farkındalığını artırmak. Tıpkı vakitte aracın Türk Kızılay’a bağlı Bölgesel Kan Merkezleri, Kan Bağış Merkezleri ve taşınabilir kan bağış araçlarıyla ülkenin kan muhtaçlığının karşılanmasına takviye olmak için istekli kan bağışçı sayısının artırılmasına katkı sağlaması bekleniyor.

Meta ve Türk Kızılay’ın paydaşlık toplantısında açıklamalarda bulunan Türk Kızılay Genel Lideri Dr. Kerem Kınık, şu tabirleri kullandı;

Biz gereksinimi olan beşerlerle bağışçıları bir ortaya getiriyoruz. Facebook ise farklı farklı insanları, kümeleri, şirketleri sanal olarak bir ortaya getiriyor. Meta’nın dünyanın birçok yerinde yürüttüğü kan bağışına takviye çalışmasının Türkiye’de de uygulanacak olmasından memnunluk duyuyoruz. Bu faaliyetlerimiz kan bankacılığı ve kan bağışının kıymetini toplumda yaygınlaştırmaya yarayacak.

Aynı vakitte kan bankalarında ve kan bağış noktalarında erişimi kolaylaştıracak ve bu süreç içerisinde de muhtaçlık duyulan bölgelerde harikulâde durumlarda kan bağışçılarımızın yönlendirilmesine yarar sağlayacak. Türkiye’nin 300 noktasında kan alıyoruz. Testlerini yapıyoruz ve 1500’e yakın hastaneye ulaştırıyoruz. Bu her gün gerçekleşen büyük bir lojistik operasyondur tıpkı vakitte.

Facebook Kan Bağışı Aracı, 18-65 yaş aralığındaki Facebook kullanıcılarına hitap edecek. Kayıt olması da bir epey kolay olan uygulama, kullanıcılara anında kan bağışıyla ilgili güncellemeleri vermeye başlayacak. Kullanıcıların kan bağışında bulunup bulunamayacağı yaş, sıhhat durumu ve öbür faktörlere bağlı olarak belirlenecek.

Peki siz bu bahis hakkında ne düşünüyorsunuz? Facebook-Türk Kızılay iş birliğiyle ilgili görüşleriniz nedir? Yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Kaynak: https://shiftdelete.net/meta-ve-turk-kizilay-dan-anlamli-is-birligi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu