Sosyal Medya

Meta, Reels için beklenen değişikliği yayınladı!

Facebook, Instagram ve WhatsApp’ın ana şirketi Meta, Reels’in daha fazla kullanılma eforlarını ikiye katlıyor. Instagram ve Facebook’un TikTok’a benzeyen kısa görüntüler oluşturma özelliği olan Reels, beklenen bir yeniliği nihayet alıyor. Meta, Facebook için Reels görüntü müddeti sonunun uzatılarak 90 saniyeye çıkacağını söyledi.

Facebook Reels müddet sonu 90 saniye olacak

Meta, platformdaki etkileşimi artırmak için Facebook için Reels‘in yeni özellikler alacağını duyurdu. En değerli değişikliklerden biri, Reels görüntülerinin azamî uzunluğunun 60 saniyeden 90 saniyeye çıkarılması oldu. Benzeri bir yeniliğin geçtiğimiz Temmuz ayında Instagram Reels için uygulandığını hatırlatmak gerekiyor.

meta reels icin beklenen degisikligi yayinladi 0 bTCNASPc

Facebook’taki Reels özelliğinin mühlet hududunun artması aslında beklenen bir yenilikti. Bu, kullanıcıların daha uzun ve daha detaylı görüntüler oluşturmasına imkan tanıyacak. Ayrıyeten yaratıcılıklarını sergilemeleri için daha fazla müddet sağlayacak.

Meta mevcut Memories (Anılar) olarak saklanan fotoğraf ve görüntülerden Reels oluşturmaya müsaade verecek. Bu, kullanıcıların eski içeriklerini tekrar kullanmalarına ve Reels görüntülerine dönüştürmelerine imkan tanıyacak.

Buna ek olarak Meta, kullanıcıların mevcut bir şablondaki görüntüleri kendi içerikleriyle değiştirmelerine imkan tanıyan “trend şablonları” sunacak. Bu, kullanıcıların düzenleme ve yapım için çok fazla vakit harcamadan çok daha profesyonel Reels oluşturmalarını sağlayacak.

YouTube video

Kaynak: https://shiftdelete.net/facebook-reels-sure-siniri

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu