Sosyal Medya

Messenger Odalarından Facebook’a Canlı Yayın Yapabilirsiniz

Facebook bugün Facebook’ta yayın yapmak için yeni bir yol duyurdu. Artık Messenger odalarını Facebook Live yayınına dönüştürebilirsiniz.

Şu şekilde ulaşabilirsiniz:

  • Doğrudan Facebook veya Messenger web’den yayınlanabilecek bir oda oluşturun ve bir Facebook hesabı olmasa bile herkesi katılmaya davet edin.
  • Bir oda yaratıcısı olarak odanızı bir Profile, Sayfaya veya Gruba yayınlayabilir ve insanları içeri girmeye davet edebilirsiniz.
  • Oda yaratıcısı, odanın Facebook’ta nerede paylaşıldığı, yayını görebilen ve kimlerin katılmaya davet edildiği dahil olmak üzere canlı yayını kontrol edebilir.
  • Tüm oda katılımcıları, canlı yayına katılmaya davet eden bir bildirim alacak ve katılmayı seçmeleri gerekecektir. Ayrıca canlı yayınlanmadan önce odadan ayrılmayı da seçebilirler.
  • Oda yaratıcısı, istediği zaman canlı yayına katılımcı ekleyebilir veya çıkarabilir ve oda katılımcıları istedikleri zaman canlı yayından ayrılabilir. Oda yaratıcıları, canlı yayın sırasında bir odayı kilitleyebilir ve kilidini açabilir.

Bu yeni canlı yayın özelliği, bugünden itibaren bazı ülkelerde Facebook ve Messenger web’de kullanıma sunuluyor ve yakında Messenger Odalarının bulunduğu tüm ülkelere, Facebook ve Messenger mobil uygulamasına ve Messenger masaüstü uygulamasına gelecek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu