Sıradaki içerik:

İşte Microsoft Flight Simulator’ün Sistem Gereksinimleri

e
sv

Mesenger Kids Uygulamasına Gelecek Yeni Özellikler!

226 okunma

Facebook, sosyal medyayı çocuklar amacıyla daha güvenilir duruma getirmeyi hedefleyen Messenger Kids programına getireceği yeni özellikleri duyurdu. Yeni özelliklerle, program üstünde anne-baba denetimünü artırıyor.

Facebook, çocuklara yönelik mesajlaşma programı Messenger Kids’in 70 yeni ülkede daha yayınlandığını duyurdu. Sosyal medya devi ilaveten Messenger Kids programının kademeli olarak yayınlanacak yeni özelliklerini de kullanıcılarına duyurdu.

Messenger Kids, koronavirüs salgını nedeniyle çoğu ülkede okulların kapanmasının ardından, çocukların güvenle etkileşim kurabilmesine imkan sağlayacak. Hem de uygulamaya özel yeni özellikler, Messenger Kids’in anne-baba gözetimi altında daha güvenilir kullanılmasını amaçlıyor.

Messenger Kids’in Yeni Özellikleri Neler Sunacak?

Messenger Kids’in Supervised Friending (Denetimli Arkadaşlık) adı verdiği yeni özelliği bugün ABD’de kullanıma sunuldu. Ebeveynler, bu bilhassa beraber çocukların kişilerini denetim ederek dostluk isteklerini yanıtlayabiliyor ya da yeni arkadaşlar ekleyip kaldırabiliyor. Hem de çocuklar doğrulusunda oluşturulan işlemler, Messenger vasıtasıyla anne-babalere bildiriliyor.

Bir başka yeni özellik, anne-babalerin çocuklarını ve öğretmenler gibi itimat edilir yetişkinleri takım sohbetlerine eklemelerine izin veriyor. Son olarak üçüncü özellik, anne-babalerin çocuklarının profil isimlerini ve fotoğraflarını, çocuklarının kişilerine ve kişilerinin arkadaşlarına görünür duruma getirebilmelerini ya da gizleyebilmelerini sağlıyor.
Facebook yeni bilhassarin çocuk gelişimi, medya ve online emniyet eksperlerinden meydana gelen bir danışma grubu olan Youth Advisors ile beraber geliştirildiğini belirtti. Sosyal medya devi, profesyonellerden aldığı yardımlarla platformu çocuklar amacıyla daha güvenilir duruma getirmeye çalışıyor.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.