Sıradaki içerik:

Xiaomi’nin Kutusundan Şarj Cihazı Çıkmayacağı Açıklamasına realme Türkiye’den Jet Yanıt!

e
sv

Fenomen Meriç İzgi, Maymun Besleme Cezası Belli Oldu!

avatar

Çağrı

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Evinde doğal ortamından ayrı bir şekilde makak maymunu besleyen sosyal medya fenomeni Meriç İzgi hakkındaki iddianame detayları ve istenen ceza belli oldu.

Maymun besleyen fenomen için istenen ceza belli oldu


Kaçak şekilde maymun beslediği gerekçesiyle gözaltına alındıktan sonra serbest bırakılan sosyal medya fenomeni Meriç İzgi ile ilgili iddianame hazırlandı. İzgi ile ilgili, “zincirleme şekilde kaçakçılık” suçundan 2 sene 6 aydan 10 sene 6 aya kadar hapis cezası istemiyle iddianame düzenlendi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı doğrulusunda hazırlanan iddianamede, İzgi’nin Koko ismini verilen ve nesli tükenen makak maymununun sayısal değeri 10 bin TL olarak açıklandı.

Hazırlanan iddianamede, İzgi’nin iki kez özel izne tabi olan maymun beslediği belirleme edildiğinden “zincirleme olarak kaçakçılık” suçunu işlediği belirtilerek, 2 sene 6 aydan 10 sene 6 aya kadar hapisle cezalandırılması talep edildi.

Başsavcılık doğrulusunda onaylanan iddianame, İstanbul Asliye Ceza Mahkemesine gönderildi. Mahkemenin iddianameyi kabul etmesi halinde, İzgi önümüzdeki zamanlarda hakim karşısına çıkacak.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.