Mercedes’ten dikkat çeken itiraf!

2 dk


Teknoloji ile kol kola yürüyen şirketlerin başında otomotiv geliyor. Başlı başına bir teknoloji harikası olan otomobiller her geride bıraktığımız gün daha yetenekli duruma geliyor. Teknoloji, yapımcıların sadece yeni bir otomobil geliştirme adımında değil, satış ardından da işine yarıyor. Son olarak, Mercedes’in otomobillerinde kullandığı takip sistemi bunun en güzel örneklerinden biri. Mercedes takip sistemi ile Amerika Birleşik Devletleri’nde satılan otomobillerinin nerede olduğunu belirleme ediyor.

Mercedes-AMG GT R PRO; designo iridiumsilber magno; Leder Exklusiv Nappa / Mikrofaser DINAMICA schwarz mit Kontrastziernaht graphitgrau; Kraftstoffverbrauch kombiniert: 12,4 l/100 km; CO2-Emissionen kombiniert: 284 g/km // Mercedes-AMG GT R PRO; designo iridium silver magno; Exclusive nappa leather / micro fiber DINAMICA black with contrasting topstitching graphite gray; Fuel consumption combined: 12.4 l/100 km; Combined CO2 emissions: 284 g/km

Mercedes takip sistemi devrede
İngiltere’de çıkan haberlere göre, Mercedes, ABD’de otomobillerini takip ediyor. Ülkedeki bayilerinde satılan bütün sıfır ve ikinci el otomobillerine saklı takip sistemi yerleştirdiği söyleniyor. Mercedes takip sistemi ile alakalı şirket cephesinden de bir açıklama geldi. Takip sistemi kullanmadığının altını çizen Mercedes, otomobillerde belirleme edilen sistemler ile vasıtaların yerlerini belirleme edebildiklerini itiraf etti. Tabii bu hal veri analizi yapmanın ya da bilgileri üçüncü şahıslarla paylaşmanın önünü açıyor. Bu yüzden yakın vakitte devlet doğrulusunda mevzuya araya girmek geleceği düşünülüyor. Aynı şekilde vasıta sahipleri de kendi önlemlerini almaya başlayabilir.

Mercedes ise söz hususu düzenin sürücüleri sıksık takip etmek ya da gerçek vakitli bilgilere ulaşmak amacıyla kullanılmadığının altını çizdi. Sensörler, kullanıcılar taksitlerini ödemediğinde ya da vasıta rastgele bir kazaya karıştığında aracın nerede olduğunu belirleme etmek amacıyla kullanılıyor.

Ayrıca şirket cephesinden açıklama yapan bir yetkili, müşterilerin imzaladığı sözleşmede bu hal ile alakalı bir madde olduğunu söyledi. Aynı halun Honda ve BMW gibi şirketlerde de uygulandığının altını çizdi.

Avrupa Birliği de 2022 yılından sonra birliğin sınırlarında imal edilen bütün modellerde söz hususu cihazın olmasını istiyor.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

37
5 Paylaşım, 37 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Nefret Ettim Nefret Ettim
2
Nefret Ettim
Şaşırdım Şaşırdım
1
Şaşırdım
Yanlış Yanlış
0
Yanlış
Eğlenceli Eğlenceli
3
Eğlenceli
Beğendim Beğendim
2
Beğendim
Komik Buldum Komik Buldum
2
Komik Buldum
Gururlu Hissediyorum Gururlu Hissediyorum
0
Gururlu Hissediyorum

3 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir