Sıradaki içerik:

iPhone 12 Serisi Spekülasyonları

e
sv

MediaTek, Snapdragon 875’e Rakip Olmaya Hazırlanıyor

220 okunma

Birkaç gün önce Snapdragon 875 SoC ile ilgili ilk verileri tartıştık . Bu bilgi hala bir tür, bu yüzden ne kadar güvenilir olduğunu söylemek zor. Bu arada, Dimension 1000’den ne kadar farklı olduğu çok açık olmayan SoC MediaTek Dimensity 1000+ ‘nin açıklanmasından sonra, bir MediaTek temsilcisine şirketin gelecek planları hakkında sorular soruldu.

MediaTek, Snapdragon 875’i rakipsiz bırakmayacak

Özellikle, Snapdragon 875’in erken duyurusu ile ilgili söylentiler hakkında bir soru vardı. Bir MediaTek sözcüsü, şirketin uygun zamanda yeni ürünler çıkmasıyla SoC’nin bu bölümünde yer alacağını söyledi. Yani, MediaTek üst düzey SoC’ların segmentinde Qualcomm ile savaşmaya devam etmeyi planlıyor.

İlk olarak, Snapdragon 875’in normalden daha önce piyasaya sürülmesiyle ilgili herhangi bir söylenti duymadık. İkincisi, MediaTek şu anda Snapdragon 865 ile rekabet etmiyor. Çünkü Boyut 1000, geçen yıl tanıtılmasına rağmen henüz akıllı telefon piyasada. Ancak bu, MediaTek’in gelecek yıl iyileşmeyeceği anlamına gelmez, çünkü tüketiciler için böyle bir rekabet iyilik içindir.

Şüphesiz, Qualcomm önde gelen bir mobil çip üreticisi ve mevcut amiral gemisi SD865 oldukça iyi gidiyor. Bu çip, önceki amiral gemisi çipleri olduğu gibi amiral gemisi telefonları için en sıralı işlemcilerden biridir. Şirket, halefi (Qualcomm SD875) bu yıl bu çipe serbest bırakabilir. Ve Qualcomm’un ilk 5nm SoC’si olacak.Son zamanlardaki bir sızıntı, Snapdragon 875’in “SM8350” kod adını kullandığını ve X60 5G modem-RF sistemi ile birlikte geleceğini gösteriyor. Bilmediğimiz şey Qualcomm’un 5G modemi entegre etmeyi mi yoksa isteğe bağlı yapmayı mı seçeceğidir. Mevcut piyasa trendlerini takiben, Qualcomm büyük olasılıkla yerleştirme rotasını takip edecektir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.