Gündem

Meclis, Bayana ve Sıhhat Çalışanlarına Yönelik Şiddetin Önlenmesine Ait Kanun Teklifi İçin Mesai Yapacak

TBMM Genel Şurası, Ramazan Bayramı münasebetiyle verdiği bir haftalık ortanın akabinde bayana ve sıhhat çalışanlarına yönelik şiddetin önlenmesine ait düzenlemeleri içeren kanun teklifi için mesai yapacak

meclis bayana ve sihhat calisanlarina yonelik siddetin onlenmesine ait kanun teklifi icin mesai yapacak 0 PW4giljt

Haftalık çalışmasına 10 Mayıs Salı başlayacak Genel Konseyde Türk Ceza Kanunu ve Birtakım Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi ele alınacak.

Teklife nazaran, taammüden öldürme kabahatinin bayana karşı işlenmesi halinde ağırlaştırılmış müebbet mahpus cezası verilecek.

Failin salt indirim almaya yönelik kılık ve kıyafetine itina göstermesi, ekip elbise giymesi, kravat takması üzere duruşmadaki hali tavır ve davranışları, takdiri indirim nedeni olarak dikkate alınmayacak. Israrlı takip olarak nitelendirilen fiiller cürüm olacak.

Bayana ve sıhhat çalışanlarına karşı işlenen taammüden yaralama cürümleri tutuklamaya ait katalog hatalar ortasına alınacak.

Taammüden yaralama cürmünün, vücut yahut ruh bakımından kendisini savunamayacak durumda bulunan bireye karşı işlenmesi ya da canavarca hisle işlenmesi halleri de katalog kabahat olacak.

Kaynak: https://onedio.com/haber/meclis-kadina-ve-saglik-calisanlarina-yonelik-siddetin-onlenmesine-iliskin-kanun-teklifi-icin-mesai-yapacak-1066187

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu