Kripto Para

Mazars, KuCoin Rezerv Delilini Denetleyecek

Kripto para borsası KuCoin, rezerv delilinin (PoR) denetlenmesi emeliyle memleketler arası kontrol şirketi Mazars ile mutabakat yaptı.

Geçtiğimiz ay yaşanan FTX iflası, yeni bir devrin başlangıcı oldu. Dünyanın en büyük kripto para borsalarından birisi olan FTX‘in çökmesi, büyük bir çöküş olarak tabir edildi. Milyonlarca yatırımcı bu iflastan etkilenirken, birçok kurumsal şirket de iflas bildirmeye başladı. Kripto sanayisine duyulan itimadın kaybolması, borsaları harekete geçirdi. Binance CEO’su Changpeng Zhao (CZ), artık borsasının rezerv ispatını paylaşacağını lisana getirdi. Bu hareket, öteki borsalar tarafından da desteklendi. Kripto borsalarının rezerv delil paylaşımları, beraberinde bir dizi tenkitleri de getirdi. Bu deliller, üçüncü bir tarafın kontrolü olmadan anlamsız görüldü. Bunun üzerine borsalardan yeni bir atılım gelmeye başladı.

Binance ve Kucoin, Rezerv Delilini Mazars’a Emanet Etti

Geçtiğimiz günlerde Binance, rezerv delilinin (PoR) denetlenmesi için Mazars ile anlaştığını duyurmuştu. Çabucak akabinde KuCoin de rezerv delilini denetletmek emeliyle Mazars‘ın kapısını çaldı.

Uluslararası denetleme ve muhasebe şirketi olan Mazars, üçüncü bir denetleyici olarak rezerv ispatlarını takip edecek. KuCoin tarafından yapılan açıklamaya nazaran, bu muahede kullanıcı fonlarının güvenilirliğini garanti altına alacak.

KuCoin‘in CEO’su Johnny Lyu, kullanıcı fonlarının güvenliğini ve emniyetini önemseyen bir halk borsası olduklarını lisana getirdi. Lyu, üçüncü taraf PoR denetiminin sağlanması için Mazars ile yapılan anlaştıklarını duyurdu. Ayrıyeten Lyu, bu muahedeyi yapmaktan onur duyduğunu da lisana getirdi.

Mazars denetimi, KuCoin borsasının BTC ana süreçler, ticaret, marj robot ve mukavele hesaplarına ait detaylı bir inceleme yapacak. Bu inceleme, borsa varlıklarının teminatlandırılma durumunu ortaya çıkaracak.

Kaynak: https://www.coinkolik.com/mazars-kucoin-rezerv-kanitini-denetleyecek/

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu