Mavericks Electric Dünyanın İlk Otonom 3 Tekerlekli e-Motosikletini TQi’yi Duyurdu

3 dk


Önümüzdeki 10 yıl içinde şehir seyahatine ne olacak? Düşündüğünüz ilk şey muhtemelen otonom sürüş. Belki yakında, akıllı telefonumuzu rota ayarından araç sürüşüne kadar otonom bir sürüş aracı rezervasyonu yapmak için kullanabileceğiz. Herhangi bir işlem yapmadan bizi otomatik olarak hedefimize götürebilirler. CES 2020’de Mavericks Electric böyle yeni bir seçenek sundu: kendi kendine çalışan üç tekerlekli elektrikli motosiklet. Bu aynı zamanda dünyanın ilk kendi kendini süren üç tekerlekli elektrikli motosikletidir, Maverick Electric’in TQi adını almıştır.

TQi artık L2 seviyesinde otonom sürüşe, yani insan gözetimi altında otonom sürüşe ulaşabilir.

Özellikle, ADAS ve ADA adaptif cruise control ile sadece araç frenleme ve direksiyon kontrolünü yapmakla kalmaz, aynı zamanda bir ön çarpışma sistemi ve otomatik bir park sistemi ile donatılmıştır. Kameralar, sensörler ve radar ile 360 ​​derece izleme gerçekleştirebilir.

Üç tekerlekli bisikletler için ön tekerlekler doğal olarak çok önemlidir. Bu nedenle, TQi ayrıca çift ön tekerlek kendi kendini dengeleme sistemi ile birlikte gelir. Araba gövdesinin eğimini gerçek zamanlı olarak algılayabilen yeni bir denge denetleyicisi kullanır. Böylece araç gövdesini her zaman sabit tutmak için ön tekerlek denge çubuğu teleskopik, aktif anti-damping ve aktif dönüşü kontrol eder.

TQi Güvenliği

TQi ayrıca SRS hava yastıkları, ABS kilitlenme önleyici fren sistemi, TC çekiş kontrolü ve sürücü destek sistemindeki diğer işlevlere sahiptir.

Görünüşe göre, TQi, Mavericks Electric’in önceki tasarım stilini devam ettiriyor. Böylece, delici yarı kapalı bir gövde ve entegre bir tavan tasarımı kullanır. Arka yolcu koltuğu, önceki üç tekerlekli motosikletlerden daha konforludur.

TQi, maksimum 80km / s hız ve 200km menzil ile çift elektrikli sürücüler kullanıyor. Akıllı şarj cihazlarını ve akıllı şarj yığınlarını destekler.

Mavericks Ar-Ge’nin kurucusu ve başkan yardımcısı Hu Yilin, TQi’nin 2020’nin ikinci yarısında resmi olarak listeleneceğini söyledi. Ancak fiyat şu anda bilinmiyor.

TQi gerçek fotoğraflar:


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

86
10 Paylaşım, 86 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Nefret Ettim Nefret Ettim
1
Nefret Ettim
Şaşırdım Şaşırdım
3
Şaşırdım
Yanlış Yanlış
2
Yanlış
Eğlenceli Eğlenceli
2
Eğlenceli
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Komik Buldum Komik Buldum
1
Komik Buldum
Gururlu Hissediyorum Gururlu Hissediyorum
2
Gururlu Hissediyorum

19 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir