Kripto Para

MAS, Stablecoin Yasası için Halka Danışacak

Singapur Merkez Bankası‘ndan (MAS) sorumlu bakan Tharman Shanmugaratnam, stablecoinleri içeren düzenleyici bir maddeyi gündeme getirmeyi düşündüklerini açıkladı. Kripto para ve bağlı olduğu teknolojiler süratle gelişmeye devam ederken; kripto para ekonomileriyle yolları kesişen ülkeler düzenlemeler hazırlıyor.

MAS sorumlusu Shanmugaratnam, Pazartesi günü düzenlenen parlamento oturumu sırasında; sabitlenmiş kripto üniteleri olan stablecoinlerin, makul özelliklerini ve risklerini ele alan düzenleyici bir yasanın hazırlanmasını düşündüklerini söyledi.

MAS, Halka İstişareyi Planlıyor

Avrupa Birliği , Birleşik Krallık ve ABD üzere büyük ekonomiler de dahil olmak üzere dünyanın dört bir yanında stablecoinler için düzenleyici yasalar oluşturmak için etkin olarak çalışılıyor.

Bu istikamette çalışmalar yürüten MAS da potansiyel olarak düzenleyici rezerv gerekliliklerini ve ayrıyeten stablecoin ünitesinin istikrarını araştırıyor. Singapur Merkez Bankası önümüzdeki aylarda stablecoin’leri içeren potansiyel bir düzenleyici yasa için hakkında halka müşavereyi planlıyor.

Shanmugaratnam, stablecoin çöküşlerini hatırlatarak şunları söyledi:

“Kripto para piyasalarında, TerraUSD ve Luna tokenlerinin çöküşünden başlayan yüksek profilli başarısızlıklar zinciri var. Bu MAS’ın halkı tekraren uyardığı kripto para yatırımlarındaki yüksek riskleri gösteriyor.”

Kaynak: https://www.coinkolik.com/mas-stablecoin-yasasi-icin-halka-danisacak/

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu