Mary Ann’in Twitter Hesabı Askıya Alındı!

2 dk


Salı akşamı Cumhuriyetçi Ulusal Kongresi’nin (RNC) ikinci gününde konuşma yapacak olan Mary Ann Mendoza, Twitter üzerinden Yahudilere karşı düşmanlık besleyen bir tweet paylaştı. Mary Ann Mendoza’nın görevden alınması, 40.000’den çok takipçisinin anti-semitizm konulu bir çağrıyı retweet’lemesinden saatler sonra oldu.

Yasadışı göçe karşı kampanya yürüten Mary Ann, The Protocols of the Elders of Zion’a atıfta bulunarak, bir dizi antisemitist paylaşım yaptı. Mary Ann Mendoza twitter üzerinden, QAnon komplo kuramının parçası olan ve dünyaya hükmetmek amacıyla düzmece bir Yahudi planını izah eden bir tweet’i; “Kendine bir iyilik yap ve bu konuyu oku” çağrısı yaparak paylaştı.

Twitter hesabı askıya aldı!


ABD medyasında yayınlandıktan sonra mesajını süratle sildi ve daha ardından özür diledi. Twitter, aniden çok tweet’in nefret söylemi olduğunu saptadıktan sonra Mary Ann’in hesabını askıya aldı.

Mary Ann açıklamasında şunları söyledi: ”İleti dizisindeki her gönderiyi okumadan retweet’ledim. Mesajın amacına ilgi etmediğim amacıyla özür dilerim. Bu mesaj, hiçbir şekilde duygularımı ya da şahsi düşüncelerimi yansıtmıyor.” dedi.

Bir polis memuru olan Mendoza’nın oğlu, yasadışı bir göçmenin karıştığı araba kazasında ölmüştü. Bu hadise akıllara Mary Ann’in göçmenlere karşı bir kin beslediğini getiriyor.

Mary Ann kongrede; Donald Trump’ın ABD sınırını nihayet emniyet altına aldığını ve ilk günden beri yasadışı göçü sona erdirmek amacıyla radikal solda gördüğü ilk siyasi önder olduğunu söyleyecekti.

Trump, 2015’ten beri Mary Ann Mendoza gibi ebeveynleri mitinglerine çağrı ediyor ve hikayelerini Amerikalı ailelere bir mesaj göndermek amacıyla kullanıyordu. Genellikle “Melek Anneler” olarak adlandırılan Mendoza ve onun gibi başka ebeveynler, seneler süresince Trump’ın etkinliklerinde yer alan “Yasadışı uzaylılar doğrulusunda öldürülenlerin sesi” olarak The Remembrance Project‘in bir parçasıydı.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

48
6 Paylaşım, 48 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Nefret Ettim Nefret Ettim
2
Nefret Ettim
Şaşırdım Şaşırdım
0
Şaşırdım
Yanlış Yanlış
3
Yanlış
Eğlenceli Eğlenceli
2
Eğlenceli
Beğendim Beğendim
1
Beğendim
Komik Buldum Komik Buldum
1
Komik Buldum
Gururlu Hissediyorum Gururlu Hissediyorum
3
Gururlu Hissediyorum

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir