Kripto Para

Mark Zuckerberg: Metaverse Kısa Vadede ‘Önemli’ Kayba Neden Olacak

Meta CEO’su Mark Zuckerberg bir hissedar toplantısında, şirketin kısa vadede metaverse nedeniyle kıymetli ölçüde para kaybetmesinin beklendiğini söyledi. Bu ortada, Instagram Reels’ten ise gelir artışı umudu var.

26 Mayıs’ta bir hissedar toplantısında açıklama yapan CEO Mark Zuckerberg’e nazaran, Meta’nın metaverse atılımı kısa vadede “önemli” bir kayıpla sonuçlanacak. Zuckerberg, bunun uzun vadede yararlı olacağını söyledi. Zuckerberg, metaverse stratejisinin beş yıla kadar bu kayıplarla sonuçlanabileceğine ve bunun katiyen şirketin payına tartı vereceğine inanıyor. Meta pay senedi fiyatı, 2022’de %43.4 oranıyla ani bir düşüş yaşadı. Toplumsal medya devi, 2022 için birinci çeyrek mali raporunun orta seviyede olmasına karşın, metaverse konusunda optimist olmaya devam ediyor.

Meta, birden fazla proje geliştirerek metaverse gayretlerini ikiye katlıyor. Meta’nın metaverse’e hükmetmek istediğine dair işaretler çok açık ve net. Meta, sanal tecrübeleri için en uygun platform olmayı hedefleyerek, büyük ölçüde metaverse’e yanlışsız döndü. Bu değişiklik, Facebook’un büyümeyi sürdürmekte zorlanması ve Instagram’ın TikTok’la güçlü bir rekabetle karşı karşıya kalması nedeniyle ortaya çıkıyor.

Meta’nın merak ettiği şey sadece tam metaverse tecrübesi değil. Şirket ayrıyeten, kullanıcıların NFT koleksiyonlarını profillerinde kullanabilmeleri için NFT’leri Instagram’da çalıştırmaya odaklanıyor. Zuckerberg, Mart 2022’de bu NFT özelliklerinin yakın vadede beklendiğini söyledi. Facebook da NFT özelliklerine sahip olacak.

Kaynak: https://www.coinkolik.com/mark-zuckerberg-metaverse-kisa-vadede-onemli-kayba-neden-olacak/

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu