Kripto Para

Marathon Digital, Kredisini 200 Milyon Dolara Çıkardı

Blockchain ekosistemine ve dijital varlıkların üretimine odaklanarak kripto para madenciliği yapan Marathon Digital Holdings, Silvergate Bank’taki 100 milyon dolarlık mevcut kredisini yine finanse etti ve tıpkı büyüklükte bir kredi daha aldı.

Bu yıl kripto para piyasasının büyük düşüş yaşamasıyla birçok şirket ve madenciler mali badirelerin içine girdi. Marathon Digitial de sıkıntıların üstesinden gelebilmek için finanse etme stratejisiyle esneklik kazandı.

marathon digital kredisini 200 milyon dolara cikardi 0 ZDUqJzny

Marathon Digital, Krediyi İki Adımda Kullanabilecek

Fed’in faiz oranlarını yükseltmesiyle birlikte piyasada kredi verme imkanları hal değiştirdi. Silvergate’ten alınan ek 100 milyon dolarlık kredi limiti de soğuk piyasada Marathon Digital’in ilacı oldu. Şirket, vadeli kredinin şu anda yüzde 7,25 olarak belirlenen değişken bir faiz oranıyla geldiğini söyledi.

Marathon tarafından pazartesi günü yapılan açıklamada, Silvergate’ten Ekim ayında sona erecek olan birinci kredi limitinin hiçbirinin çekilmediği belirtildi. Texas ve Montana’da bulunan iki tesis bitcoin ile teminat altına alındı ve 2024 yılının Haziran ayına kadar muhafaza devam edecek.

Vadeli olarak alınan ikinci 100 milyon dolarlık kredi, Marathon’a gecikmeli bir kullanım imkânı sağlıyor. Yani Marathon, muhtemel kapanış sırasında 50 milyon dolar ve kapanıştan 270 gün sonra 50 milyon dolar olacak biçimde krediyi iki adımda kullanabilir.

Kaynak: https://www.coinkolik.com/marathon-digital-kredisini-200-milyon-dolara-cikardi/

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu