Gündem

Madalaya da Taksaydınız! Kamyonetine Köpek Bağlayarak Sürükleyen Şoföre 196 Lira Ceza

Antalya’da kamyonetin ardına bağlanarak zorla götürülmeye çalışılan ve yerlerde sürüklenen köpek, tedavi için Muratpaşa Belediyesi Sokak Hayvanları Süreksiz Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi’ne getirildi. Kamyonetin şoförü İ.Z.’ye de köpeğe uyguladığı işlence nedeniyle yalnızca 196 lira ceza verildi.

madalaya da taksaydiniz kamyonetine kopek baglayarak surukleyen sofore 196 lira ceza 0

Antalya’da dün akşam saatlerinde, bir vatandaşın cep telefonuyla çekip toplumsal medyada paylaştığı manzaralar, kısa müddette gündem oldu. Paylaşımda, kamyonetin gerisine bağlanarak zorla götürülmeye çalışılan, yerlerde sürüklenen köpeğin imajları reaksiyon çekti.

İmajların yayınlanmasının akabinde polis sürücüyü bulmak için çalışma başlattı.

Verilen ceza 200 liracık bile değil

madalaya da taksaydiniz kamyonetine kopek baglayarak surukleyen sofore 196 lira ceza 1 Lk7VPAnU

Antalya Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şubesi grupları, 07 AFP 863 plakalı kamyonetin şoförü İ.Z.’ye, ‘hayvana eziyet’ten 196 lira cezai süreç uygularken, köpeğe de sabah saatlerinde Antalya Vilayet Tarım ve Orman Müdürlüğü’nce el konuldu.

‘Artık inançlı ellerde’

madalaya da taksaydiniz kamyonetine kopek baglayarak surukleyen sofore 196 lira ceza 2 6ut6LAJ4

Köpek, tedavi için Muratpaşa Belediyesi’nin Sokak Hayvanları Süreksiz Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi’ne getirildi. Belediyenin hayvan nakil aracıyla alınan köpeğin, merkezde gerekli tüm denetim ve muayeneleri yapıldı. Veteriner Tabip Ayşe Gencer, köpekte mikroçip bulunduğunu fakat bugüne kadar yapılan hiçbir sürece rastlamadıklarını anlattı. Gencer, ‘Yaralanma görmedik. Çok keyifli bir hayvan. Bize geldiği için mi memnun, bilemiyorum fakat artık inançlı ellerde. Denetim ve muayeneleri tamamlandıktan sonra sahiplendirme kademesine geçeceğiz’ diye konuştu. Merkeze geldiği andan itibaren herkesin sevgiyle yaklaştığı köpek, kısa müddet bahçede çeşit attı.

Kaynak: https://onedio.com/haber/madalaya-da-taksaydiniz-kamyonetine-kopek-baglayarak-surukleyen-surucuye-196-lira-ceza-1066445

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu