Gündem

macOS Catalina 10.15.4 Ek Güncellemesi Duyruldu!

Apple macOS Catalina 10.15.4 güncellemesi üzerinden geride bıraktığımız aşağı yukarı 2 haftanın ardından, yeni ek güncellemeyi kullanıcılarına ulaştırmaya başladı. macOS Catalina 10.15.4 ek güncellemesi çoğu hata düzeltmesi içeriyor. Hem de MacBook Air 2020 için ek detaylar bulunuyor.

macOS Catalina 10.15.4 ek Güncellemesi Neler Sunuyor?

Yeni güncelleme ile beraber ilk olarak FaceTime doğrultusunda yaşanan problemlerin çözüldüğüne ilgi çekiliyor. Bir süredir iOS 9.3.6 ile OS X El Capitan 10.11.6 sürümlerine ve önceki sürümlere sahip olan Apple cihazları ile FaceTime bağlantılarında problemler oluştuğu belirtiliyordu. Nitekim Apple, iPhone, iPad ve Apple Watch modellerinde bu Hatayı çözdükten sonra Mac doğrultusunda da macOS 10.15.4 ek güncellemesi ile söz hususu bu Hatayı çözmüş oluyor.

macos catalina teknobizdeyiz 1
macOS Catalina 10.15.4 Ek Güncellemesi Duyruldu! 3


Buna ek olarak Office 365 programında yine edilen parola sorma probleminin da çözüldüğü ifade ediliyor. Bir başka mühim problem giderme prosedürü ise USB-C doğrultusunda kendini gösteriyor. USB-C doğrultusundaki cevap verme problemleri da yeni macOS Catalina 10.15.4 güncellemesi ile çözülüyor.

Yayınlanan güncellemede yeni MacBook Air 2020 amacıyla de ayrı bir hata düzeltmesi bulunuyor. Yapılan bildirime göre 4K ve 5K harici ekran bağlantısının kesilmesi ve yinedan bağlanma esnasında meydana çıkan problemler da çözülmüş durumda.

Tüm bunların dışında genel olarak performans iyileştirmeleri ve detaylı hata düzeltmeleri de güncelleme ile Mac kullanıcılarına ulaştırılmaya başlamış oldu.

Son olarak yeni güncellemeyi indirmek ve yüklemek amacıyla kullandığınız bütün Mac modellerinin Sistem Tercihleri programı üzerinden Yazılım Güncelleme kısmını kullanmanız gerekliliğini de hatırlatmakta yarar var.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu