Donanım

MacBook Air 2022 Tasarımı Ortaya Çıktı

Yeni jenerasyon Apple MacBook’lar giderek yaklaşıyor. Şimdiyse ortaya çıkan yeni sızıntılar, fiyatıyla vaktin ‘en ucuz MacBook’u olacak olan MacBook Air 2022’nin dizaynının nasıl olacağını bizlere gösteriyor.

Etrafta dolaşan söylentilere nazaran yeni MacBook Air 2022 hem tasarımı hem de teknik özellikleri açısından tam bir revizyon alacak üzere görünüyor. Gelin bu yılın sonlarına gerçek piyasaya sürüleceği konuşulan MacBook Air 2022’nin ortaya çıkan render’ına ve bilinen özelliklerine birlikte göz atalım.

MacBook Air 2022 nasıl görünecek?

macbook air 2022 tasarimi ortaya cikti 0 wVNFzpGp

Apple’ın daha evvel kullandığı konik dizaynın tersine, MacBook Air 2022, birtakım MacBook Pro modelleriyle de uyumlu bir tasarım dilne bürünecek ve konik tasarım geride bırakılacak. Buna ek olarak Apple’ın, Pro modellerine ve 24 inç iMac’e ilişkin birtakım tasarım özelliklerini de dahil etmeyi hedeflediği MacBook Air, bir dizi heyecan verici renkte satışa sunulacak üzere görünüyor. MacBook Air 2022’de 13.6 inç retina ekranla birlikte bir küçük LED ekran yer alacağı da dedikodular ortasında yer alıyor.

MacBook Pro’da bulunana benzeri halde yine tasarlanmış bir klavyenin bulunacağı söz edilen MacBook Air 2022’de, Pro’dan farklı olarak her harfin altında boşluk bulunan büsbütün beyaz bir klavye olacağı söz ediliyor. Dahası, MacBook Air 2022’nin mevcut M1 çipinin bir yükseltmesi olacak en yeni Apple M2 çipi ile destekleneceği biliniyor.

Dedikodulara nazaran bir USB Type-C ve bir Thunderbolt irtibat noktası bulunduğu tez edilen MacBook Air 2022’ye dair şimdilik HDMI ve SD kart yuvalarının varlığını doğrulayan rastgele bir bilgi ise bulunmuyor. 16 GB bellek ile 2 TB’a kadar depolama seçenekleri olacak olan aygıtın pil ömrünün ise 20 saat olacağı söyleniyor.

Kaynak: https://www.webtekno.com/macbook-air-2022-tasarimi-ortaya-cikti-h122871.html

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu