Kripto Para

LUNA ve LUNC Yatırımcıları Bu Güncellemeyle Sorun Yaşayabilir

Meclis’te önerilen bir mevzuata nazaran, algoritmik stablecoin yaratma konusunda iki yıllık bir moratoryum getirmeyi öneriyordu. Bloomberg’in son bildirdiğine nazaran, yeni içsel olarak teminatlandırılmış stablecoin’ler oluşturmak yahut ihraç etmek yasa dışı olması ön görülüyor.

Bu bağlamda LUNA ve LUNC’da gelecek bir güncelleme bu iki kripto para yatırımcılarına sorun yaratabilir.

LUNA’daki Son Durum Ne?

Coingecko datalarına nazaran LUNA son 24 saatte yüzde 2’lik yükseliş kaydetti ve yazı yazıldığı an itibariyle 2,62 dolardan süreç görüyor. İniş ve çıkışlar yaşanırken 24 saatlik hacmi 186 bin dolarken piyasa kıymeti ise 429 bin doları gördü.

luna ve lunc yatirimcilari bu guncellemeyle sorun yasayabilir 0 wrnQ4J8SLUNA’nın 4 saatlik grafiği

LUNA’daki en güçlü dayanak 2,5 dolar olarak duruyor ve fiyat şu sıralarda bu bantta hareketine devam ediyor. Taraflı Hareket İndeksi (DMI), eksi DI çizgisi çizgi üzerinde sürünerek 20 çizgisinin üzerindeki sinyal çizgisinde durdu. Bütün bunlara ek olarak, artı DI çizgisi kademeli olarak tıpkı çizgi boyunca hareket etti. Bunlar düşüş eğiliminin göstergesiydi.

LUNC’daki Son Durum Ne?

Coingecko bilgilerine nazaran son 24 saatte LUNC, yüzde 1,3 düşüş gösterdi. Bunların yanı sıra 24 saatlik süreç hacmi 425 bin dolar iken piyasa kıymeti ise 2 milyon dolara yaklaştı.

luna ve lunc yatirimcilari bu guncellemeyle sorun yasayabilir 1 NDbN71OELUNC’un 4 saatlik grafiği

LUNC’taki en güçlü direnç bölgesi 0,000233 dolar olarak karşımıza çıkıyor. İzafî Güç Endeksi (RSI), nötr çizgi boyunca bir hareket gösterdi. İstikametli Hareket İndeksi (DMI), sinyal çizgisini 20’nin üzerinde gösteriyordu. Lakin, artı DI çizgisi biraz aşağıda kaldı ve eksi DI çizgisi, 20 trend çizgisine yaklaştı. DMI ve RSI göstergesine bakıldığında, yakında düşüş eğilimine girme mümkünlüğü ile azalan bir yükseliş eğilimi görüldü.

LUNA ve LUNC’taki Son Durum ve Mümkün Güncelleme

LUNA daha fazla düşüş yaşasa da, hem LUNA hem de LUNC, duyurudan bu yana fiyat hareketinde düşüş eğilimi yaşıyor. Göstergeler ayrıyeten hem LUNA hem de LUNC için mümkün güçlü bir düşüş eğilimini gösteriyor.

Stablecoin tedbirinin birinci önerilmesinden bu yana aylar geçti ve Hazine Bakanı Janet Yellen tarafından lisana getirilen tasalar nedeniyle daha evvel ertelenmişti. Yellen, örnek olarak TerraUSD’nin çöküşünü göstererek kripto sanayisinin daha güçlü düzenlenmesi davetinde bulundu. 

Tasarının oylanması önümüzdeki haftanın içinde gerçekleşmesi bekleniyor.

Kaynak: https://www.coinkolik.com/luna-ve-lunc-yatirimcilari-bu-guncellemeyle-sorun-yasayabilir/

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu