Oyun

Lol Caitlyn CT(Counter), Yetenekler, Güçlü Zayıf Özellikleri

En temel karakterlerden biri olmasına rağmen “klasik her vakit iyidir” lafının ete kemiğe bürünmüş hali diyebiliriz Caitlyn için. Karakterimizin yetenekleri olabildiğince kolay ve kompleks olmaktan uzak (tabii ki kolaydan kastımız yeteneklerin anlaşılabilir olması ile alakalı). Tüm yetenekleri misyonunu layığı ile yerine getiriyor ve sonucunda kolay olmasına karşın oynaması eğlenceli ve güçlü bir karakter çıkıyor.

Birçok karakterde olduğu üzere Caitlyn’inde kendi içerisinde komplekse büründüğü durumlar alışılmış ki mevcut. Bilhassa W yeteneğindeki kapanları stratejik bir biçimde kullanmak karakterin en büyük zorluğu diyebiliriz. Ancak işin özünde alışınca, Caitlyn nitekim oynaması hayli rahat bir karakter. Caitlyn hakkındaki ufak ayrıntılardan bahsettiğimize nazaran artık karakterimizin yeteneklerini, CT’lerini, güçlü ve zayıf özelliklerini inceleyebiliriz.

lol caitlyn ctcounter yetenekler guclu zayif ozellikleri 0 iYP9FVUh

Caitlyn CT’leri: Caitlyn’e karşı güçlü olan counterları:

 • Veigar
 • Tristana
 • Ziggs
 • Twitch
 • Kog’Maw

Caitlyn birçok taarruz gücü taşıyıcısına kıyasla yüksek bir menzile sahip ve genel olarak yetenekleri bu sahip olduğu menzili yanlışsız kullanması ve onu müdafaası üzerine şurası. Bu yüzden bu menzilin dışında oynayabilen karakterler yahut ortadaki aralığa rahatça girebilen karakterler, oyun genelinde olmasa da koridor safhasında Caitlyn için hayli sorun olabiliyor. Bir müddettir alt koridorda büyücü karakterlerin taarruz gücü taşıyıcısı olarak oynanması da buna epeyce kolay bir örnek.

Usta Nişancı Caitlyn’in tüm yetenekleri:

lol caitlyn ctcounter yetenekler guclu zayif ozellikleri 1 FHdWa57j

 • Pasif / Tam Baştan: Caitlyn her birkaç olağan atakta bir ya da kapana yahut ağa yakalanan maksatlara saldırırken gayesini Tam Baştan vurur. Tam Baştan vurmak, gayeye kritik vuruş ihtimali ile orantılı ek hasar verir. Kapana yahut ağa takılan rakiplere karşı Caitlyn’in Tam Baştan vurma menzili iki katına çıkar
 • Q / Piltover Silahı: Caitlyn silahını 1 saniye kurarak, fizikî hasar veren ve önündekileri delip geçen bir atış yapar. (ilk maksattan sonraki gayelere daha az hasar verir.)
 • W / Yordle Kapanı: Caitlyn ele avuca sığmaz yordle’ları yakalamak için bir kapan kurar. Kapan, üstüne basan rakip şampiyonu açığa çıkarır ve 1,5 saniyeliğine hareketsiz bırakır. Ayrıyeten Caitlyn’e güçlendirilmiş bir Tam Baştan atışı sağlar.
 • E / 90 Kalibrelik Ağ: Caitlyn amacını yavaşlatan ağır bir ağ fırlatır ve ağı fırlattığı esnada tüfeğinin geri tepmesiyle, Caitlyn geri savrulur.
 • R / Son Koz: Caitlyn Sabırla eksiksiz bir atış için nişan alır ve harikulâde menzildeki bir tek maksada muazzam hasar verir. Rakip şampiyonlar, ekip arkadaşlarını korumak için kurşunun önüne atlayabilir.

Piltover Şerifi Caitlyn’in güçlü ve zayıf özellikleri:

lol caitlyn ctcounter yetenekler guclu zayif ozellikleri 2 fdZX7W5z

Caitlyn’in güçlü özellikleri:

 • Çok uzun bir menzile sahip olması
 • Ulti yeteneği ile çok geniş aralıktaki bir rakibe saldırabilmesi
 • Pasifi ile birlikte kritik hasarının çok yüksek olması

Caitlyn hakikaten bir keskin nişancı edasıyla oynanan bir karakter. Birçok atak gücü taşıyıcısı olduğu gerçek ancak Caitlyn spesifik olarak yakın menzilde rahat savaşamayan bir karakter. Kendi menzilinin uzak olmasının üstüne ulti yeteneğinin de hayli uzak bir aralıktan rastgele bir maksat üzerinde kullanabilmesi, karakterin keskin nişancı özelliğini dayanaklar nitelikte. Bunun yanı sıra pasifinden gelen özellik sayesinde yeteneklerin yanlışsız kullanımında kritik hasarı bilhassa oyunun geç safhalarında çok ölümcül olabiliyor.

Caitlyn’in zayıf özellikleri:

 • Birçok akın gücü taşıyıcısı üzere kitle denetime karşı zayıf olması
 • Aralık kapatabilen yahut hareketlilik konusunda güçlü olan karakterlere karşı dezavantajlı olması
 • Ulti yeteneğini gayesinden öteki bir rakip oyuncunun engelleyebilmesi

Birçok atak gücü taşıyıcısı, hatta birçok League of Legends karakteri üzere Caitlyn’de kitle denetime karşı güçlü olan bir karakter değil maalesef. Karakterimizin güçlü olduğu taraf menzili olduğu için, uzaklık kapatma konusunda yahut hareketlilik konusunda güçlü olan bir karakter Caitlyn için tam bir bela olabiliyor. Bunun yanı sıra ulti yeteneği uzak uzaklıktan, inançlı bir biçimde rakip avlamak için ülkü olsada hedeflediği rakibin önüne öteki bir rakip oyuncu geçerse çok kolay bir biçimde bu yeteneği engelleyebiliyor.

LoL’de Caitlyn nasıl oynanır?

lol caitlyn ctcounter yetenekler guclu zayif ozellikleri 3

 • W yeteneğinizin hakikat kullanımı koridor safhası dahil olmak üzere oyun genelinde değer taşıyor
 • E yeteneğiniz defansif emeller ile epeyce güçlü olsa da agresif bir oyun sergilemek içinde bir epey ülkü
 • Ulti yeteneğinizi kullanırken rakiplerin kolay kolay engelleyemeceği maksatlar seçmek yeteneğin başarılı bir formda isabet etme talihini arttıracaktır

Caitlyn’in kapanları oyun genelinde tesirli olan bir yetenek. Kapanları birden fazla defa kullanabildiği için stratejik biçimlerde yerleştirmek rakibin rahat oynayabileceği alanları daraltacağı üzere, sizin ve ekibinizin daha geniş çaplı ve rahat oynamasını sağlayacaktır. E yeteneğini defansif gayeyle kullanmak için hayli ülkü bir yetenek olsa da, yeteneği tam karşıtı istikamette kullanıp rakibe karşı agresif bir oyun sergilemek de mümkün (tabii ki bu agresif oyunun getirileri de yanında geliyor). Ulti yeteneğinizi kullanırken de rakiplerin kolay kolay önüne geçemeyeceği yahut engelleyemeyeceği amaçlar seçmek yeteneğin isabet oranını epey yüksek ölçüde arttıracaktır.

Caitlyn’e karşı nasıl oynanır, Caitlyn nasıl yenilir?

lol caitlyn ctcounter yetenekler guclu zayif ozellikleri 4 p1qF4XAG

 • Caitlyn’in kapanları bilhassa bilen birinin elinde epeyce tehlike arz ediyor. Nereye adım attığınıza bakmanızda yarar var
 • Caitlyn’in ulti yeteneği kolay kolay engellenebileceği için canınız azken grup arkadaşlarınız ile birlikte olmanızda yarar var
 • Caitlyn’in pasif yeteneği epey güçlü bir hasar vermesine sebep olduğu için elinizden geldiğince E ve W yeteneklerinden kaçınmaya çalışın

Caitlyn’in kapanları oyun genelinde tehlike teşkil eden bir yetenek. Kapana bastığınızda yerinizin açığa çıkması bir kenara, bir müddette hareketsiz kalıyor oluşunuz oyunun geç safhalarında ani bir formda vefatınız ile sonuçlanabilir. Caitlyn’in ulti yeteneği çok bedavadan bir hasar vurmasına karşın, engellemesi de bir o kadar kolay. Bilhassa az canlı bir biçimde savaştan sağ çıktıysanız, grup arkadaşlarınızdan çok farklı kalmanızı tavsiye etmiyoruz. Caitlyn’in pasif yeteneği Tam Baştan, Caitlyn’in bir sonraki vuruşunun yüksek ölçüde bir hasar vermesine yol açıyor. Kendi hücumları dışında E ve W yeteneği de bu pasifi aktifleştirdiği için elinizden geldiğince yeteneklerden kaçınmaya çalışın.

League of Legends karakterlerinden Piltover Şerifi Caitlyn, bu yazımızın konusu oldu. Caitlyn’in CT’lerini, yeteneklerini, güçlü ve zayıf özelliklerini elimizden geldiğince inceleyip kendi nacizane fikirlerimizide bu incelemeler aracılığıyla belirttik. Pekala sizin favori LoL şampiyonunuz hangisi? Fikir ve görüşlerinizi yorumlarda bizler ile paylaşmayı unutmayın.

Kaynak: https://www.webtekno.com/lol-caitlyn-ct-yetenekleri-ozellikleri-h122716.html

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu