Oyun

LoL Akali CT(Counter), Yetenekleri, Güçlü Zayıf Özellikleri

Akali alışması epeyce güç bir karakter. Gerek mekaniksel manada, gerek yetenek kullanımı manasında Akali bir epey deneyim gerektiren bir karakter. Bilhassa erken safhada yaşadığı zorluklar bu durumu daha da arttırıyor. Ama oyun orta safhalara ulaşmaya başladığı andan itibaren Akali’de gücünü göstermeye başlıyor. Karakter ne kadar oynaması güç olsa da oyun geç safhalara ulaştığında hasarı bir biçimde karakterin işe yaramasını sağlıyor.

Akali yetenek gücünden yararlanan suikastçi bir karakter. Yetenek gücünden yararlanan suikastçi karakterler bir epey bol olsa da Akali bilhassa yetenek kiti sayesinde biraz daha farklı manada evvel çıkabiliyor. Orta koridorda da üst koridorda oynanabilen Akali her 2 koridor safhasında da farklı zorluklar ile cebelleşiyor. Suikastçi dostumuzdan basitçe bahsettiğimize nazaran artık Akali CT’lerini (Counter), yeteneklerini, güçlü ve zayıf özelliklerini inceleyebiliriz.

lol akali ctcounter yetenekleri guclu zayif ozellikleri 0 A6WIXehy

Akali CT, tüm yetenekleri, özellikleri ve oynanış ipuçları:

Akali CT’leri, Akali’ye karşı güçlü olan karakterler – counterları
Akali’nin tüm yetenekleri
Akali’nin güçlü ve zayıf özellikleri
Akali’nin güçlü özellikleri:
Akali’nin zayıf özellikleri:
LoL’de Akali nasıl oynanır?
Akali’ye karşı nasıl oynanır, Akali nasıl yenilir?

Akali CT’leri, Akali’ye karşı güçlü olan karakterler – counterları:

 • Galio
 • Pantheon
 • Poppy
 • Shen
 • Karma

Akali’nin en güçlü silahı rahat oynayabilmesi. Karakterin çok hareketli olması, W yeteneği aracılığıyla görünmez olması üzere ayrıntılar Akali’nin savaş esnasında çok güçlü olmasını sağlıyor. Bu yüzden en Akali’nin rahat oynamasını engelleyebilen karakterler, Akali’ye karşı epey avantajlı olabiliyor. Tıpkı halde iddia edeceğiniz üzere kitle denetim de Akali’ye karşı kuşanılabilecek en büyük silah. Galio, Poppy, Shen stili karakterler sahip oldukları kitle denetim ile çok sorun çıkartırken Pantheon üzere erken safhası güçlü olan karakterler koridor esnasında Akali’ye karşı çok baskın olabiliyor.

Efendisiz Suikastçi Akali’nin tüm yetenekleri:

lol akali ctcounter yetenekleri guclu zayif ozellikleri 1 43ZbC53e

 • Pasif / Suikastçinin Damgası: Bir şampiyona yetenek hasarı vermek, gayenin etrafındaki güç halkası oluşturur. Bu halkadan geçmek Akali’nin bir sonraki olağan saldırısına ek menzil ve hasar sağlar.
 • Q / Beş Nokta Saldırısı: Akali Beş kunai fırlatarak ek akın gücü ve yetenek gücüne bağlı olarak hasar verip yavaşlatma tesiri uygular.
 • W / Alacakaranlık Perdesi: Akali bir duman bombası atar ve kısa müddetliğine hareket suratı kazanır. Perdenin içindeyken Akali görünmez olur ve rakiplerin yetenekleri yahut hücumuyla amaç alınamaz hale gelir. Saldırmak yahut yetenek kullanmak Akali’yi kısa müddetliğine açığa çıkarır.
 • E / Çevik Silah: Geriye yanlışsız sıçrayarak büyü hasarı veren bir shuriken fırlatır. İsabet alan birinci rakip yahut duman bulutu işaretlenir. Yetenek yine kullanıldığında işaretli maksada atılarak fazladan hasar verir.
 • R / Kusursuz İnfaz: Akali belirli bir doğrultuda sıçrayarak isabet alan rakiplere hasar verir. Yine kullanım: Akali belirli bir doğrultuda atılır ve isabet alan bütün rakipleri infaz eder.

İnfaz Uzmanı Akali’nin güçlü ve zayıf özellikleri:

lol akali ctcounter yetenekleri guclu zayif ozellikleri 2 pFTeQjP2

Akali’nin güçlü özellikleri:

 • Hareketlilik konusunda çok güçlü olması
 • Oyunun geç safhalarında hasarının çok artması
 • Suikastçi olmasına karşın birden fazla amaçlara karşı rahat bir oyun sergileyebilmesi

Akali hareketlilik konusunda nitekim güçlü bir karakter. O denli ki Akali’nin suratına baş tutabilecek çok fazla karakter yok oyunda. Birebir vakitte erken safhadaki hasarının düşüklüğü oyunun orta safhalarından itibaren kapanmaya başlıyor. Bunun yanı sıra karakter suikastçi kategorisinde yer alan bir karakter olmasına karşın barındırdığı çok fazla hareketlilik ve saklılık yeteneğiyle hayatta kalma potansiyeli birçok suikastçi karaktere kıyasla hayli yüksek.

Akali’nin zayıf özellikleri:

 • Erken safhada hasar konusunda kısmen kasvet yaşayabilmesi
 • Birçok karakter üzere kitle denetime karşı epey zayıf olması
 • Manası yerine gücü olmasına karşın erken safhada güç konusunda sorun yaşaması

Akali güçlü bir suikastçi olmasına karşın erken safhada hasar konusunda birtakım kasvetler yaşayabiliyor. Bu sorunu süratli bir formda atlatsa da koridorun erken safhalarında sorun olabiliyor. Hareketlilik karakterin en güçlü kozlarından biri olduğu için kitle denetim birçok karakter üzere Akali’nin de en büyük zaaflarından bir tanesi. Bunun yanı sıra Akali mana yerine güce sahip olmasına karşın oyunun erken safhalarında güç ıstırabı yüzünden yeteneklerini birbirleri ile zincirlerken sorun yaşayabiliyor.

LoL’de Akali nasıl oynanır?

lol akali ctcounter yetenekleri guclu zayif ozellikleri 3 dk19zW37

 • Akali yeteneklerinin katiyetle dikkatli kullanılması gereken bir karakter. Yetenekleri zincirlemek epey değer taşıyor
 • W yeteneği sizi görünmez yapmasının yanı sıra gücünüzün bir kısmınıda doldurduğu için kritik noktalar kullanmak değer arz ediyor
 • Karakter ne kadar çok hareketli bir yetenek dizilimine sahip olsa da, dikkatsiz yetenek kullanımı sizi beklenmeyen durumlar içerisinde bırakabilir

Akali yeteneklerinin hayli dikkatli kullanılması gereken bir karakter. Yetenekleri birbiri ile bağlamak karakteri âlâ oynama konusunda epey değerli. W yeteneği en kritik savunma yeteneklerinizden bir tanesi. Olduğunuz yere attığını sis bombasının sizi görünmez yapmasının yanı sıra gücünüzün bir ölçü yenilenmesini de sağladığı için kritik noktalar kullanacağınız W yeteneği hayatta kalma bahtınızı bir epey arttıracaktır. Akali ne kadar çok hareketli bir yetenek dizilimine sahip olsa da bu durum dezavantajınızı da oluşturuyor. Yetenekleriniz dikkatsiz bir halde kullanmak istemediğiniz yahut beklemediğiniz durumların içerisinde yer almanıza neden olabilir.

Akali’ye karşı nasıl oynanır, Akali nasıl yenilir?

lol akali ctcounter yetenekleri guclu zayif ozellikleri 4 QlfKb6H7

 • Akali hayli hareketli bir şampiyon olduğu için kitle denetime sahip olmak büyük bir avantaj
 • Akali erken safhalarda, oyunun geç safhalarında olduğu kadar baskın olamıyor. Bu bahtı güzel değerlendirin
 • W yeteneği Akali’nin en kritik savunmasını oluşturduğu için bu yeteneği kullandığı boşlukları düzgün değerlendirin

Akali, League of Legends evrenindeki en hareketli karakterlerden bir tanesi. Bu yüzden grubunuzda kitle denetime sahip bir karakter barındırmak hayli kıymetli. Akali erken safhalarda oyunun geri kalan safhalarında olduğu kadar baskın olamıyor. Güç derdi, hasarının az olması üzere birtakım meseleler ile karşı karşıya kalıyor. Bu yüzden erken safhada baskın oynama potansiyeli olan karakterler ile oynamak, Akali’ye karşı üstünlük sağlayacaktır. W yeteneği Akali’nin en kritik savunma yeteneği olduğu için bu yeteneği kullandığı vakitler hayli açık bir gaye olacaktır. Saldırmak için bu vakitleri tercih etmek avantajda olmanızı sağlayabilir.

League of Legends karakterlerinden Efendisiz Suikastçi Akali, bu yazımızın konusu oldu. Akali’nin CT’lerini, yeteneklerini, güçlü ve zayıf özelliklerini elimizden geldiğince inceleyip kendi nacizane fikirlerimizide bu incelemeler aracılığıyla belirttik. Pekala sizin favori LoL şampiyonunuz hangisi? Fikir ve görüşlerinizi yorumlarda bizler ile paylaşmayı unutmayın.

Kaynak: https://www.webtekno.com/lol-akali-ct-yetenekler-ozellikler-h122845.html

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu