Oyun

Logitech’ten Steam Deck’e rakip konsol geliyor!

Donanım üreticisi Logitech, Steam Deck usulünde bir el konsolu geliştirmek için Çinli teknoloji devi Tencent ile paydaşlık kurdu. Birden fazla bulut oyun hizmetini destekleyecek Logitech bulut konsolu, internet üzerinden oyun oynama fırsatı tanıyacak.

Logitech ve Tencent’ten bulut oyun konsolu ortaklığı

Logitech ve Tencent’ten gelen resmi açıklamada, yeni bir el konsolu için iş birliği yapılacağı açıklandı. Oyun dünyasının iki değerli ismi, Xbox Cloud Gaming ve Nvidia GeForce Now üzere bulut oyun hizmetlerini destekleyen bir aygıt geliştirecek.

logitechten steam decke rakip konsol geliyor 0 U2mJg82l

İkili, oyuncuların bulut üzerinden daha fazla oyuna erişmesini sağlamak için çalışıyor. Şimdilik Logitech G Gaming Handheld olarak isimlendirilen konsolun, bu yılın sonlarında piyasaya sürülmesi planlanıyor. Logitech ayrıyeten “birden fazla bulut oyun hizmetini destekleyeceğini” garanti etti.

Steam Deck üslubunda olacak üzere görünse de, bulut üzerinden oyun oynatacağı için Steam Deck kadar güçlü olmasına gereksinim duyulmayacak. Bu durum ise hem fiyat hem de tedarik zinciri açısından olumlu yansımalara yol açabilir. Yani bu yılın sonlarına kadar satışa çıkması şaşırtan değil.

Logitech bulut oyun konsolunun tasarım olarak Steam Deck’e benzeyeceğini düşünüyoruz. Steam Deck üzere Nintendo Switch yahut akıllı telefondan daha büyük olacaktır. Logitech ve Tencent’in aygıtın bataryasına, kasasına ve ekranına değer vermesi bekleniyor.

logitechten steam decke rakip konsol geliyor 1 hA9EfNSe

Tencent, taşınabilir oyun dünyasının en büyük şirketlerinden biri ve Riot Games’in de sahibi. Ayrıyeten PUBG’nin taşınabilir oyun haklarını da elinde tutuyor. Logitech G Gaming Handheld’in Türkiye’ye gelip gelmeyeceğini ise bilmiyoruz.

Peki siz bu husus hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: https://shiftdelete.net/logitechten-steam-decke-rakip-konsol-geliyor

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu